بین‌المللی

مقابل کاخ ریاست‌جمهوری؛ انبوهی از حامیان «مادورو»، شکست کودتا در ونزوئلا را جشن گرفتند

وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی در شورای روابط خارجی به تشریح اولویت‌های سیاست خارجی کشورش در جهان از جمله در تعامل با ایران پرداخت.

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو در این سخنان که به شکل زنده از توئیتر وزارت خارجه آمریکا پخش می‌شد، به مسئله کره شمالی، دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، اوضاع در ونزوئلا، عربستان و پرونده قتل خاشقجی و مسائل مربوط به ایران پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا درباره کره شمالی و احتمال پرداخت پول به این کشور برای آزادی دانشجوی آمریکایی گفت: ما پولی ندادیم. ما بر عکس دولت قبل، اعتقاد نداریم برای آزادی گروگان‌های مان پول بدهیم. ما مثل دوران گروگانگیری دیپلمات‌های مان در تهران، با خانواده قربانیان در تماس هستیم.

پمپئو درباره ونزوئلا و “حامیان مادورو از جمله ایران” هم گفت: به حامیان مادورو، کوبایی‌ها، روس‌ها و حتی ایرانی‌ها توصیه می‌کنیم کار بهتری در ونزوئلا کنند. از حامیان مادورو می‌خواهیم خوان گوایدو (رهبر مخالفان ونزوئلا) را به انبوهی از حامیان رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا با تجمع در مقابل کاخ ریاست‌جمهوری در کاراکاس، شکست کودتا را جشن گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، شمار زیادی از مردم ونزوئلا با حرکت به طرف کاخ ریاست جمهوری در این کشور در شهر کاراکاس، شکست کودتا را جشن گرفتند.

این درحالیست که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا در سخنانی از ملت این کشور خواسته بود تا در برابر تلاش برای کودتا متحد باشند.

پیشتر رسانه‌ها اعلام کرده بودند که مخالفان شورشیان نیز برای حمایت از اقدام نظامی علیه دولت مادورو به اطراف پایگاه هوایی «کارلوتا» فراخوانده شدند.

اقدام برای کودتا از ساعاتی پیش آغاز شده و خوآن گوایدو با انتشار ویدئویی در کنار نظامیان در اطراف پایگاه هوایی «کارلوتا» از این کودتا حمایت کرده است.‌

ارتش برای مقابله با تجمع مخالفان بر روی پل «آلتامیرا» که در میان آنها «لئوپولدو لوپز» از سران شورشیان مخالف دولت و رئیس حزب اراده عمومی نیز حضور دارد، از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا