گوناگون

حضور کارگران در خیابان جرم نیست!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با انتشار بیانیه ای حمله نیروهای انتظامی به تظاهرات کارگران و بازداشت ده ها کارگر را محکوم و تاکید کرده است حضور در خیابان حق کارگران است و جرم نیست. …

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، یکی از تشکل های فراخوان دهنده ی تظاهرات اول ماه مه در تهران، با انتشار بیانیه ای حمله نیروهای انتظامی به تظاهرات کارگران و بازداشت ده ها کارگر را محکوم و تاکید کرده است حضور در خیابان حق کارگران است و جرم نیست.
در این بیانیه آمده است:

برگزاری روز جهانی کارگر حاصل تلاش، مبارزه و فداکاری کارگران در ایران‌ و سراسر جهان می باشد.
گرامی داشت این روز نیاز به کسب هیچ مجوزی ندارد، چرا که ما ۳۶۵ روز در سال به وحشیانه ترین شکل ممکن استثمار و مورد بی حقوقی قرار می گیریم.
پس این حق طبیعی ما کارگران است که در این روز دست از کار کشیده و با حضور در کوچه و‌ خیابان ها، به این مناسبات پر از تبعیض اعتراض کنیم.
حضور ما در خیابان جرم نیست، هیچ کسی در هیچ مقامی نباید این اجازه را داشته باشد که کارگران و حامیان کارگر را به دلیل حضور در تجمعات کارگری و روز جهانی کارگر بازداشت و زندانی کند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، بازداشت کارگران و فعالین و دلسوزان طبقه کارگر در روز جهانی کارگر را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این عزیزان می باشیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا