اخبار

” آرایش جنگی” نظام علیه چه کسانی است!؟

همزمان با گسترش نارضایتی مردم از شرایط موجود٬ نظام با برنامه ای مشخص در صد افزایش کنترل امنیتی در جامعه به شکل های گوناگون است. مهار و جلوگیری از اعتراضات مردمی در اولویت این مجموعه اقدام ها قرار دارد.

معنای” آرایش جنگی” مورد نظر خامنه ای؛ اعمال فشار و کنترل امنیتی

خامنه ای در آستانه روز معلم در دیدار با ” فرهنگیان ” به بیان سیاست های نظام در شرایط کنونی پرداخت.

به گزارش ایسنا:” …رهبر انقلاب در آخرین بخش سخنانشان به آرایش جنگی دشمن و تهاجم آنان در زمینه های اقتصادی، سیاسی، نفوذ اطلاعاتی و ضربه زدن بوسیله فضای مجازی اشاره کردند و افزودند: امریکا و صهیونیزم در همه ابعاد در حال برنامه ریزی و اقدام هستند البته این مختص دولت فعلی امریکا نیست، قبلی ها هم همین کارها را با دستکش مخملین انجام می دادند اما کمکی که رئیس جمهور فعلی امریکا به ما کرده این است که این دستکش را درآورده و همه آن چدن پنهان در زیر دستکش امریکایی ها را می بینند”.

“ایشان تأکید کردند: در مقابل آرایش جنگی دشمن علیه ملت ایران، ملت هم باید آرایش مناسب بگیرد و همه مسئولان، آحاد ملت و افراد توانا و نخبه در هر زمینه ای مشغول کارند با احساس مسئولیت و آمادگی وارد میدان شوند.ایشان افزودند: دشمن علی الظاهر در زمینه نظامی آرایش جنگی ندارد که البته نظامیان ما حواسشان جمع است”.

“حضرت آیت الله خامنه ای، حفظ وحدت را به ویژه در شرایط فعلی، بسیار لازم خواندند و تأکید کردند: همه مراقب باشند بخاطر اختلاف سلیقه های کوچک مقابل هم قرار نگیرند چرا که اقتدار ملت در گرو اتحاد آحاد مردم، گروههای اجتماعی، اقوام مختلف و وحدت متقابل مسئولان و مردم است.ایشان افزودند: به فضل الهی توطئه ها و تدابیر دشمن با وجود همه تبلیغات وسیع برای مشغول کردن ذهن ها و مخلوط کردن صحنه، به ضرر خود او تمام می شود”.

نگرانی و هراس از اعتراضات مردمی

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: رسیدگی به زندگی و مطالبات کاری وظیفه اصلی ماست باید قبل از اینکه صدای کارگران درآید به مشکلاتشان رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا،معاون انتظامی و اجتماعی وزرات کشور با بیان اینکه در ایام نوروز با پدیده سیل رو به رو بودیم، اظهار داشت: علیرغم وجود سیل ما امنیت کامل داشتیم. در بحث امدادرسانی قرارگاه‌هایی را با کمک نیروهای انتظامی تشکیل دادی و نیروهای امنیتی و انتظامی در حد بضاعت هر چه داشتند، انجام دادند…

وی تاکید کرد: با همه تهدیدها، سال ۹۷ ما امنیت کامل را داشتیم که امیدوارم با کمک نیروهای انتظامی و امنیتی و مردم این امنیت را بیشتر کنیم…وی با بیان اینکه یک بحث مهم دیگر جرائم در فضای مجازی است، گفت: شورای تأمین استان‌ها حتما عنایت ویژه نسبت به این امر داشته باشید و حتی اگر لازم شد کمیته تشکیل دهید.

ذوالفقاری با اشاره به تهدید و ارعابی که گاهی در فضای مجازی صورت می‌گیرد، گفت: مشاهده کردید که در استان همدان چه اتفاقی افتاد که الحمدلله برخورد شد اما باید بدانید جرم، جرم است چه در فضای حقیقی و چه فضای مجازی…

ذوالفقاری گفت: بحث حمل سلاح غیرمجاز را جدی بگیرید، مسئله وجود سلاح گرم در دست افراد بسیار مهم است باید این موضوع را دقت کنید و کار دقیق اطلاعاتی انجام دهید.

وی تاکید کرد: رسیدگی به زندگی و مطالبات کاری وظیفه اصلی ماست باید قبل از اینکه صدای کارگران درآید به مشکلاتشان رسیدگی شود. حل معضلات به گارگران از اولویت‌های اول ماست.

ذوالفقاری با اشاره به حواشی بازی سپاهان و پرسپولیس گفت: کمیسیون امنیت ورزشی باید تشکیل شود و این حوادث اخیری که اتفاق افتاد در شأن کشور ما نیست. یک عده خارج از کشور نشسته‌اند و می‌گویند این کار ناشی از خشونت ایران است. روز گذشته جلسه این کمیسیون برگزار شد. با این شرایط بعضی از بازی‌ها بدون تماشاگر انجام خواهد شد…

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: باید در برخورد با چالش‌ها ابتکاری برخورد شود. به دور از شتاب‌زدگی و بی‌حوصلگی همراه با شناخت از میدان عمل که این‌ها کلید واژه‌هایی هستند که مقام معظم رهبری فرمودند و باید به آن‌ها توجه شود. از حادثه‌ای که در همدان گذشت به سادگی نگذرید باید چنین پدیده‌های را مورد توجه قرار دهیم.

معاون امنیتی و اجتماعی وزارت کشور گفت: در همین ابتدای سال ۹۸ امنیت کشور را ترسیم خواهیم کرد و تمام سناریوهای پیش رو در سال ۹۸ که احتمال آنها وجود دارد را بررسی خواهیم کرد. سال ۹۷ بسیار ویژه بود از لحاظ اقدامات یکجانبه که توسط آمریکا صورت گرفت. از اردیبهشت سال گذشته در یک طراحی زمان‌بندی شده اقدامات برنامه‌ریزی شده‌ای را انجام دادند… آمریکایی‌ها به دنبال آن بودند تا با تقویت موضوعات تروریستی و امنیتی اوضاع کشور را به هم بریزند. در سال ۹۷ موضوعات اجتماعی را داشتیم و موضوعی همچون تابستان داغ را پشت سر گذاشتیم. مردم نسبت به امنیت حساس هستند و واکنش نشان می‌دهند.وی ادامه داد: البته در این برهه نباید از تلاش‌های مسئولین ذیربط هم چشم پوشی کرد. سال گذشته ۱۰ ها گروه تروریستی طراحی شده بودند تا اوضاع کشور را بهم بریزند…

همه می‌دانیم که سال گذشته چقدر از لحاظ امنیتی سخت بود… یکی از موضوعات مهم تجمعات صنفی بود که همیشه به درگیری می‌انجامید ولی امروز شاهدیم که مردم برای مطالبات خود تجمع می‌کنند و دیگر مشکل امنیتی نیست و مردم به صورت مسالمت‌آمیز مطالبات خود را طلب می‌کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا