گوناگون

حنای بی رنگ شورایعالی سیاستگذاری

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: انتقادی که می توان به عملکرد فراکسیون امید گرفت آن است که باید به مردم گزارش دهند و بگویند «مردم شما رای دادید و ما با شما پیمانی داشتیم. مثلا برنامه ای که در شورای سیاست گذاری تصویب شد هر سال چه میزانش به اجرا درآمد»….

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ محسن رهامی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در نقد و بررسی فراکسیون امید به خبرآنلاین گفت: فراکسیون امید تا به امروز توانسته انسجام خودش را حفظ و تا حد زیادی از جریان اصلاحات حمایت کند. از این جهت عملکرد مثبتی داشته‌اند.

وی ادامه داد: اصلاحات علی‌رغم مخالفت‌ها و کارشکنی‌هایی که با آن شده و بسیاری از نیروهای شاخص آن اجازه نیافتند به مجلس وارد شوند؛ اما همین تعداد از اعضای فراکسیون امید نمادی از جریان اصلاحات در مجلس هستند و آرمان‌های این جریان را برای مردم عزیز ایران بیان می‌کنند اما انتقاداتی هم به عملکرد آنان وارد است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: انتظارعمومی این بوده که فراکسیون امید با معضلاتی مثل بیکاری، تورم، اشتغال، بالارفتن قیمت ارز، بی اعتبار شدن ارزش پول ملی و پایین آمدن توان خرید مقابله کند و قدرت بیشتری از خودش نشان دهد و موثر واقع شود. لیست امید زمان انتخابات مجلس دهم برنامه‌هایی را در ۱۲۰ سرفصل به مردم اعلام کرد، حال باید ارزیابی شود و این فراکسیون بگوید از این وعده ها به طور مثال به ۱۰۰یا ۵۰ مورد عمل کرده است.

وی با اشاره به انتقادات افکارعمومی به عملکرد فراکسیون امید گفت: انتقادی که می توان به عملکرد فراکسیون امید گرفت آن است که باید به مردم گزارش دهند و بگویند «مردم شما رای دادید و ما با شما پیمانی داشتیم. مثلا برنامه ای که در شورای سیاست گذاری تصویب شد هر سال چه میزانش به اجرا درآمد».

او افزود: خیلی از نیروهایی که در دولت مسئولیت گرفتند ‌بیشتر به جریان اصول‌گرا معتقد بودند تا جریان اصلاحات، این امر هم درعمل باعث شد؛ میدان اجرای برنامه کمتر برای نیروهای اصلاح طلب فراهم شود که این می تواند در انتخابات بعدی که مردم به لیست های متمرکز مثل گذشته اعتماد می کنند تاثیر بگذارد. مردم وقتی آثار عملی رای‌های خودشان را ببینند برای حضور بیشتر در انتخابات تشویق می شوند.

این فعال اصلاح طلب درباره علت قوی تر ظاهر شدن جبهه پایداری ها در مجلس نسبت به فراکسیون امید گفت: پایداری ها هم به لحاظ ساختاری و هم قدرت منسجم تر عمل می کنند مدعی رای طلبی هستند و می خواهند قدرت بگیرند. فراکسیون امید اما خودش را خیلی در قدرت نمی بیند که نظرات خودش را بتواند تحمیل کند اما پایداری ها باتوجه به دسترسی بیشتری که به قدرت های بالادستی دارند و خود را با آنها هماهنگ می کنند به طور مثال در انتصاب وزرا نیز دخالت می کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا