بین‌المللی

فرانسه باز هم شنبه ناآرام بود

فرودگاه شارل دوگل پاریس و چند شهر دیگر فرانسه روز شنبه صحنه اعتراض معترضان ضد دولتی این کشور در بیست و پنجمین هفته ناآرامی ها بود….
به گزارش  ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ، جمعیت معترضان جلیقه زرد در پاریس در روز شنبه برخلاف جمعیت هزاران نفری تجمع کنندگان در تظاهرات روز کارگر در روز چهارشنبه، کم تعداد ظاهر شد.
همچنین سطح تدابیر امنیتی برای تظاهرات روز جاری در مقایسه با اعتراض های روز کارگر که به خشونت گرائید، شدت کمتری داشت.
هیچ گزارشی از خشونت و درگیری در تظاهرات روز شنبه مخابره نشده است. تجمعاتی نیز در روز شنبه در دیگر شهرهای فرانسه از جمله نیس، مارسی و لیون برگزار شد.
در همین حال، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که ماموران تحقیق فرانسوی در حال بررسی چند ویدئویی هستند که خشونت پلیس در جریان تظاهرات روز کارگر در پاریس را نمایش می دهد.
مقام های پلیس پاریس از نهاد مسئول رسیدگی به سوء رفتار پلیس (IGPN) خواسته اند اتفاقات آن روز را مورد بررسی قرار دهد.
تظاهرات روز کارگر در فرانسه در فضایی از قبل متشنج با توجه به اعتراض های هفتگی جلیقه زردها ظرف شش ماه گذشته، برگزار شد.
جنبش جلیقه زردهای فرانسه که رهبر مشخصی ندارد، اواسط ماه نوامبر سال گذشته در مخالفت با سیاست های «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری این کشور که طرفدار ثروتمندان تلقی می شود، شکل گرفت.
مکرون ماه گذشته در واکنش به این اعتراض ها، از تمهیداتی همچون کاهش مالیات ها و طرح تعطیلی مدرسه نخبگان فرانسه برای کارمندان ارشد دولتی خبر داد.
فعالان حامی جلیقه زردها، پلیس را به سرکوب شدید تجمعات و اعتراض ها با شلیک گلوله های پلاستیکی که منجر به زخمی شدن دهها نفر شده است، متهم کرده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا