گوناگون

افزایش تورم در هزینه‌های ۸ بخش خدماتی

آخرین بررسی‌ها از وضعیت تورم در بخش خدمات حاکی از رشد شاخص در این بخش تا ۲۲.۲ درصد است…

به گزارش ایسنا، شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات مشتمل در هشت بخش قابل بررسی است که شامل «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» بوده و مرکز آمار گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات را به‌صورت فصلی و سالانه منتشر می‌کند.
این در حالی است که آخرین وضعیت تغییرات تورمی در بخش خدمات نشان می‌دهد که شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در سال ١٣٩٧ برابر است با ۲۹۶.۵ که نسبت به سال قبل ٢٢.٢ درصد افزایش یافته است. همچنین بررسی شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در سال ١٣٩٧ برابر با ۳۵۷.۱ بوده که نسبت به سال قبل ٢٣.۶درصد افزایش یافته است.
در عین حال که تورم گروه «خدمات هتل و رستوران» ۲۷ درصد، «خدمات حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» ٣۴.١درصد، «خدمات واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)» ۲۱ درصد، «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار» ١٣.٣ درصد، «خدمات آموزش» ١۶.١درصد، «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» ١٨.١ درصد و «خدمات سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» ١٧.۵ درصد بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا