گوناگون

دادستانی ونزوئلا به‌دنبال حکم بازداشت ۱۸ نفر از کودتاچیان است

دادستان کل ونزوئلا از درخواست دادستانی برای صدور حکم بازداشت ۱۸ نفر به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام اخیر در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس استاندارد، دادستان کل ونزوئلا اعلام کرد که دفتر دادستانی درخواستی را برای صدور حکم بازداشت ۱۸ نفر به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام اخیر در این کشور صادر کرده است.

دادستان کل ونزوئلا در بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: ما درخواست صدور مجوز بازداشت ۱۸ فرد نظامی و غیرنظامی که در این توطئه نقش داشتند را مطرح کردیم.

بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: ۷۰ مورد بازرسی صورت گرفته و شواهدی جمع آوری شده که ما را به سوی یک گروه بزرگ‌تر هدایت می‌کند. تاکنون بسیاری از بازداشت شدگان در این خصوص اذعان کرده اند.

این در حالیست که بعد از صدور قرار بازداشت «لئوپلدو لوپز» که از روز سه شنبه به سفارت اسپانیا در کاراکاس پناهنده شده، مادرید اعلام کرد که این فرد را به مقامات ونزوئلا تحویل نمی‌دهد.

اسپانیا رسماً اعلام کرده اجازه نخواهد داد پلیس ونزوئلا با ورود به سفارت‌خانه این کشور در کاراکاس لئوپلدو لوپز، رهبر شناخته شده مخالفان دولت نیکلاس مادورو را که روز سه‌شنبه پس از فرار از حبس خانگی به سفارت اسپانیا پناه برده، بازداشت کنند.

لوپز سرشناس‌ترین مخالف نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است از سال ۲۰۱۴ به اتهام ترویج خشونت و براندازی در بازداشت خانگی به سر می‌برد اما روز سه‌شنبه و همزمان با ناآرامی‌های کاراکاس در کنار خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا دیده شده و از مردم خواست برای سرنگونی نیکلاس مادورو به خیابان بیایند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا