گوناگون

بحران کمبود مواد غذایی در ایران

به دنبال افزایش قیمت‌ مواد خوراکی در ایران، دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی از افزایش ۷۰ درصدی قیمت ماکارونی خبر داد و دلیل آن را افزایش دو برابری قیمت گندم اعلام کرد….

این درحالیست که قیمت هر بسته ماکارونی در بازار عملا از این نیز بیشتر شده و به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، حتی در برخی از فروشگاه‌های تهران یافت نمی‌شود.

در همین حال نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی تورم کالاهای اساسی را بیش از ۱۰۰ درصد دانست و گفت: امروز تورم ۱۵ کالای اساسی در سبد خانوار بیش از ۱۰۰ درصد است.

احمد انارکی در تذکر شفاهی گفت: دولت باید به وضعیت مایحتاج مردم، گرانی‌ها و کمبود کالا در بازار رسیدگی کند. مدیران وزارت صنعت و تجارت باید تامین و توزیع به موقع کالا را انجام دهد اما شاهد آشفته بازار عرضه و تقاضا هستیم که می‌تواند تبعات اجتماعی و امنیتی داشته باشد.

صندوق بین المللی پول اخیرا گزارش داد که اقتصاد ایران دچار بحران شده و بسوی فروپاشی کامل پیش می رود.

در گزارش صندوق بین‌المللی پول آمده است که سال گذشته اقتصاد ایران حدود چهار درصد رشد منفی داشته و انتظار می‌رود که امسال شش درصد دیگر نیز رشد منفی داشته باشد.

این در حالی است که اقتصاد کشور حتی بدون ضربه تحریم‌ های جدید آمریکا هم گرفتار رکود است و این تحریم‌ها که به تازگی وضع شده شرایط اقتصادی ایران را بحرانی تر خواهد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا