گوناگون

اعزام نیروی تهاجمی آمریکا به خاورمیانه

رسانه های آمریکایی امروز دوشنبه خبر دادند که که ایالات متحده یک نیروی تهاجمی به خاورمیانه بعنوان پیامی واضح به رژیم ایران اعزام کرده مبنی بر اینکه هرگونه حمله به منافع ایالات متحده و یا متحدانش با نیروی ضربتی مواجه خواهد شد…

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای به امضای جان بولتون اعلام کرد یک ناو هواپیمابر با تعدادی بمب‌افکن به خاورمیانه اعزام می‌کند که پیامی روشن و عاری از سوءتفاهم به ایران بدهد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پیش از دیدار با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود در فنلاند گفت: «ایرانی‌ها دقیقاً می‌دانند که منظور ما چیست از تهدیداتی که آن‌ها در سراسر جهان متوجه منافع آمریکا کرده‌اند.» به دستور خامنه‌ای یک ناوگروه ایرانی فروردین سال جاری به ونزوئلا اعزام شده. پمپئو با لاوروف در فنلاند درباره ونزوئلا گفت‌وگو می‌کند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این باره گفت: آمریکا در واکنش به رفتار‌های نگران کننده رژیم ایران، در حال استقرار یک ناو هواپیمابر و شماری بمب افکن در منطقه تحت نظارت “سنتکام” (فرماندهی مرکزی آمریکا) است.

وی تاکید کرد که آمریکا در پی جنگ با ایران نیست ولی برای پاسخ به حملات سپاه پاسداران و سایر نیروهای نظامی جمهوری اسلامی آمادگی لازم را داراست.

بولتون گفت: هدف فرستادن پیام روشنی برای حکومت ایران است که هرگونه حمله‌ای به منافع آمریکا یا متحدان این کشور با نیرویی بی‌امان روبرو خواهد شد.

آمریکا از دو هفته پیش تلاش خود را برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران بیشتر کرده و بدین ترتیب تنش میان دو طرف که با بازگشت تحریم‌های تجاری، مالی و نفتی آغاز شد، رو به افزایش است.

برخی مقامات نظامی رژیم تهران تهدید کرده اند که در صورت به صفر رسیدن صادرات نفت ایران، مانع از ادامه جریان عادی نفت از تنگه هرمز خواهند شد.

یک روز هم اجازه نخواهند داد تنگه هرمز را ببندد

این در حالیست که وزیر خارجه بحرین، در گفتگو با یک روزنامه عرب زبان گفته: حتی یک روز هم به رژیم ایران اجازه داده نخواهد شد که تنگه هرمز را مسدود کند.

وی که به همراه پادشاه بحرین، به فرانسه سفر کرده بود، در گفتگو با روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» با اشاره به تهدیدات سپاه پاسداران درباره تنگه هرمز گفت: رژیم ایران هر روز تهدید‌هایی می‌کند. امروز هم به بستن تنگه هرمز تهدید می‌کند. اما می‌داند که بستن (تنگه هرمز) به این معنی است که خودش را خفه می‌کند.

وی افزود: این امر (بستن هرمز)، تشدید تنش خطرناکی خواهد بود و اجازه نخواهد یافت که یک روز هم ادامه یابد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا