گوناگون

اغلب سالمندان مشکلات معیشتی دارند

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: بسیاری از سالمندان مشکلات معیشتی دارند، حقوق مکفی ندارند و ۲۷ تا ۳۰ درصد آنان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد است که به نوعی زندگی توام با فقر دارند.

محسن سلمان نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مسائل معضل امروز سالمندان است و باید در سیاست گذاری ها به آن توجه کنیم و هزینه تمام شده زندگی آنها را در نظر بگیریم.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح نظام حقوق بازنشستگی، گفت: در همه جای دنیا به حوزه گردشگری و حمل و نقل شهری و برون شهری ویژه سالمندان توجه می شود و در کشور ما نیز باید به سالمندان که تعداد قابل توجهی از آنان با فقر درآمدی مواجه هستند، بیشتر توجه شود.

سلمان نژادبه مساله اشتغال سالمندان اشاره کرد و افزود: سالمند -افراد بالای ۶۰ سال- باید شغل داشته باشند که این شغل نیز باید پاره وقت باشد و نیازی به شغل دائمی برای آنان نیست.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور اظهار داشت: برای سالمندان بین ۷۰ تا ۸۰ سال نیز باید برنامه ریزی های دیگری انجام داد به طور مثال آنان به برنامه های جلوگیری از ابتلا به بیماری ها نیاز دارند.

سلمان نژاد با تاکید بر لزوم تقویت محلات و زندگی ادغام یافته سالمندان در محلات گفت: برخی سالمندان نیاز به مراقبت دارند البته بسیاری از سالمندان بالای ۸۰ سال نیز هنوز سرپا هستند، در حال حاضر وضعیت سالمندان نسبت به دهه قبل بهتر شده و اگر سبک زندگی افراد در دهه های جوانی اصلاح شود ، افراد در سنین پیری کمتر به مراقبت نیاز پیدا می کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا