گوناگون

اظهارات روحانی در باره خروج رژیم از برجام

یک مقام نزدیک به هیات نظارت بر برجام امروز در تهران گفته: احتمالا روحانی چهارشنبه در گفتگوی زنده رادیو و تلویزیونی، برنامه‌های اقدامات متقابل در برابر خروج امریکا از برجام را اعلام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، کاهش جزئی و کلی برخی تعهدات جمهوری اسلامی و آغاز بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای که انجام آن در چارچوب برجام متوقف شده بود، اولین گام در واکنش به خروج آمریکا از برجام و همچنین بدعهدی کشورهای اروپایی در اجرای تعهداتشان است.

این گزارش می افزیاد: مقامات اتحادیه اروپا که در یک سال گذشته تنها به ارائه وعده‌های اجرا نشده اکتفا کرده‌اند به صورت غیر رسمی در جریان این تصمیم قرار گرفته‌اند.

روزنامه نیویورک‌ تایمز دیروز نوشته بود: نشانه‌هایی وجود دارد که مقامات بلندپایه رژیم تهران ممکن است از توافق هسته ای خارج شوند.

ظریف ، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز در مصاحبه ای گفته بود: خطر فروپاشی کامل برجام وجود دارد.

این در حالیست که حشمت الله فلاحت پیشه، رییس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز گذشته هشدار داد: تلاش آمریکا از تحریم‌های تازه هسته‌ای وادار کردن جمهوری اسلامی به خارج شدن از ان پی تی است تا پرونده ما در ذیل فصل ۷ منشور سازمان ملل قرار گیرد، لذا ما نباید وارد فاز افراطی شویم.

یک عضو لابی شکست خورده جمهوری اسلامی در آمریکا نیز پیش تر گفته بود: دولت واشنگتن می خواهد حکومت ایران را به خروج از برجام تحریک کند.

به گزارش اسپوتنیک، تریتا پارسی گفته: مطالبات جدید آمریکا و تهدید به شدت بخشیدن به تحریم های آمریکا می تواند به خروج حکومت ایران از برجام منجر شده و دستاویزی برای حمله نظامی شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا