یادمان و رویدادها

اعلامیهٔ مشترک احزاب کمونیست و چپ در کانادا در حمایت از طبقه کارگر و مخالفت باسرکوب مردم در ایران

بیش از چهل سال سلطه رژیم مذهبی (ولایت فقیه)و حدود سه دهه تحقق سیاست های اقتصادی نئولیبرالی و علاوه بر آن فساد اداری رژیم حاکم و سرمایه گذاری های نامناسب و غلط وضعیتی فاجعه بار را در ایران رقم زده است. تسلط نیروهای نظامی و امنیتی بر جامعه، فقدان امنیت اجتماعی، نقض حقوق بشر و حقوق دموکراتیک از جمله حقوق کار، دستمزد زیر خط فقر، بحران زیست محیطی، تورم رو به رشد، بیکاری و فقر گسترده و سرکوب خشونت آمیز مخالفان، تنها چند مورد از مسائل و مشکلاتی است که ایران را در چنگال خود می فشارد…

امپریالیسم آمریکا، تحت رهبری ترامپ با درک سطح آسیب پذیری اقتصاد و سیاست حاکم بر ایران، فشار خود را بر ایران افزوده است. پس از خروج یک جانبه از برجام (JCPoA)، دولت ترامپ تحریم های ویرانگری را علیه ایران به اجرا گذاشته است. همچنین خطر اقدام نظامی توسط ایالات متحده امریکا و متحدانش در منطقه مانند عربستان سعودی و اسرائیل، شرایط زندگی مردم ایران، به ویژه طبقه کارگر را دشوارتر کرده است.
اول می (روز کارگر)، در تمام تاریج، فرصتی بوده است برای طبقه کارگر تا علیه بی عدالتی به پا خواسته و نیاز خود برای یک چامعه عادلانه را مطرح کند. با توجه به تمام بی عدالتی که طبقه کارگر ایران در برابر خود مشاهده می کند، جنبش اعتراضی مردم ایران در حال افزایش است. سال گذشته اعتراضات مردم ایران برای اولین بار پس از انقلاب ۱۹۷۹ به اوج خود رسید. بدون علت نیست که رژیم ایران به اشکال مختلف مانند اقدام به تهدید و دستگیری، سرکوب فعالین کارگری را افزایش داده است. در روز اول ماه مه امسال، روز جهانی کارگر، نیروهای سرکوبگر رژیم، در شهرهای مختلف ایران، بخصوص در تهران، دهها تن از فعالان کارگری را که جلوی پارلمان جمع شده بودند، دستگیر کردند.

ما امضاء کنندگان زیر:
– اقدامات سرکوبگرانه رژیم ایران علیه مردم و طبقه کارگر ایران به ویژه دستگیری های اخیر در روز اول ماه مه در ایران را محکوم می کنیم؛
– از تمامی سازمانهای بین المللی که در زمینه خقوق بشر و حقوق کار فعال هستند می خواهیم که در برابر اعمال سرکوبگرانه رژیم ایران تنها نظاره گر نباشند و درخواست آزادی همه زندانیان سیاسی، از جمله فعالان کارگری را داریم.
– نقض حقوق کار در ایران از جمله نداشتن حق سازماندهی تشکل های کارگری را محکوم می کنیم.
– مادخالت کشورهای خارجی بویژه ایالات متحده امریکا در امور ایران رامحکوم می کنیم و معتقدیم فقط مردم ایران می توانند سرنوشت و آینده خود را تعیین کنند.

حزب کمونیست کانادا
حزب کمونیست عراق-کانادا
حزب کمونیست شیلی- کانادا
حزب کمونیست سودان- کانادا
کمیته پاکستانی های پیشرو مقیم کانادا
جمعیت دموکراتیک یونانی کانادایی
سازمان حزب توده ایران- کانادا
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – کانادا

چهارم می  ۲۰۱۹

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا