حقوق بشر

برگزاری جلسه دادگاه تجدیدنظر ۱۸ فعال مدنی با عدم حضور اکثر متهمین

جلسه دادگاه تجدیدنظر ۱۸ نفر از شهروندان و فعالین مدنی، جهت رسیدگی به پرونده، در رابطه با شرکت آنها در تجمع سال ۹۴ مقابل زندان اوین، با عدم حضور اکثر متهمین برگزار شد. علت حاضر نبودن برخی متهمان، عدم اطلاع قبلی به متهمان یا وکلای آنان توسط دادگاه، عدم اعتراض به حکم اولیه و یا در یکی از موارد ممانعت از پیوستن متهم به جلسه، بدلیل آنچه پوشش غیر اسلامی خوانده می شود، بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، دادگاه تجدیدنظر ۱۸ فعال مدنی، در شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب از بابت شرکت در تجمع سال ۹۴ مقابل زندان اوین، بدون حضور اکثر متهمین، برگزار شد.

محمد مقیمی وکیل دو نفر از متهم های این پرونده، جلسه امروز را اینگونه توصیف می کند: “اتهامات خیلی مختصر به صورت مکتوب مطرح و پس از اینکه حاضرین آخرین دفاع را ارایه کردند، ختم جلسه اعلام شد و اکنون باید منتظر صدور حکم بمانیم”.
وی در ادامه گفت: “تعداد متهمین حاضر در جلسه ۸ نفر بود و یکی از موکلین بنده خانم میرغفاری در جلسه حضور نداشت. دو نفر از متهمین وکیل نداشتند”.
وی دلیل عدم حضور بعضی از متهمین را عدم اطلاع قبلی، عدم اعتراض به حکم بدوی و یا موارد دیگر مانند عدم حضور در کشور عنوان می کند. به عنوان مثال ایشان می گویند، آقای رضا ملک در زندان بسر می برد و به حکم صادره نیز اعتراض نکرده است.

یک منبع مطلع در خصوص عدم حضور خانم خدیجه (لیلا) میرغقاری به گزارشگر هرانا گفت: “هیچ ابلاغیه ای برای خانم میرغفاری توسط دادگاه ارسال نشده بود، وی به محض اطلاع از برگزاری دادگاه توسط هم پرونده ای هایش مراجعه کرده اما ماموران حفاظت دادگاه انقلاب از ورود خانم میرغفاری به دلیل اینکه به ناخنهایش لاک زده بود ممانعت کردند و گفتند باید دستکش بخرد. خانم میرغفاری با رد این شرط نتوانست در دادگاه حضور یابد”.
شایان ذکر است در این جلسه آقای مقیمی وکالت هاشم زینالی و خدیجه میرغقاری  و همچنین آقای وحید مشکانی وکالت چندی دیگر از متهمان را برعهده داشته اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا