اخبار

اتحادیه‌ اروپا ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ایران را رد کرد

اتحادیه‌ اروپا اعلام کرد که ضرب‌الاجل هسته‌ ای ایران را نمی پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، اتحادیه اروپا اعلام کرد که ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران در خصوص تعلیق برخی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را نمی‌پذیرد.

در بیانیه مشترکی که امروز پنجشنبه از سوی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه ۳ کشور فرانسه، آلمان و انگلیس صادر شد در این خصوص آمده است: ما با نگرانی شدید، بیانیه ایران درباره تعهداتش ذیل برجام را تحت نظر داریم.

بیانیه مذکور در ادامه بدون اشاره به ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه تهران می افزاید: ما به حفظ و اجرای کامل برجام پایبند هستیم، (توافقی) که دستاوردی مهم در ساختار عدم اشاعه هسته‌ ای جهانی و به نفع امنیت همه ما است.

کشورهای اروپایی پیرامون تصمیم دیروز ایران ابراز تأسف کرده و از تهران خواستند تا به اجرای کامل تعهداتش ذیل برجام پایبند بماند.

در این بیانیه آمده است: ما هرگونه ضرب الاجل را رد می‌کنیم و پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام را بر اساس عملکرد آن و معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای ارزیابی می‌کنیم. ما نقش مهم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی‌آزمایی از اجرای تعهدات هسته‌ ای ایران را یادآور می‌ شویم. همچنین امیدواریم که ایران به پایبندی به چارچوب مستقر در برجام شامل کمیسیون مشترک برجام ادامه دهد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما از بازگشت تحریم‌ های ایالات متحده به دنبال خروج این کشور از برجام، متأسفیم. مصمم هستیم تا اقدامات برای تداوم تجارت قانونی با ایران شامل عملیاتی کردن ساز و کار ویژه مالی اینستکس را ادامه دهیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا