گوناگون

شتاب گرفتن آرایش جنگی آمریکا در منطقه

سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز جمعه تایید کرد که واشنگتن سیستم دفاع موشکی پاتریوت را به خاورمیانه منتقل کرده است. همزمان ناو جنگی آرلینگتون نیز راهی خلیج فارس شده تا به ناو آبراهام لینکلن بپیوندد. در پی تشدید تنش‌های میان آمریکا و رژیم ایران در روزها و هفته‌های اخیر، مقامات آمریکا، اعلام کردند یک ناو جنگی دیگر و سامانه موشک‌های پاتریوت را به منطقه اعزام می‌کنند. ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن هم در مسیر خود به سوی خلیج فارس از کانال سوئز عبور کرده است….

 

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، قرار است ناو جنگی یواس‌اس آرلینگتون هم در صورت لزوم به تنگه هرمز و خلیج فارس اعزام شود. طی روزهای اخیر، آمریکا سرعت اعزام ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس لینکلن به خلیج فارس را افزایش داده است. همچنین، مقام‌های واشنگتن از اعزام بمب‌افکن‌های مدل بی‌۵۲ به پایگاه نظامی آمریکا در قطر خبر دادند.

شتاب ایالات متحده برای تکمیل آرایش جنگی نیروهای خود در خاورمیانه، می تواند یک هشدار قاطع به سران حکومت اسلامی ایران، و به ویژه به فرماندهان سپاه پاسداران باشد که با آتش بازی می کنند و اگر به تهدیدهای جنگی ادامه دهند، و یا وخیم تر از آن، اگر به تعرضی علیه نیروهای آمریکایی در منطقه دست بزنند، با واکنش نظامی کوبنده ایالات متحده روبرو می شوند، و آنگاه، جنگی به راه می افتد که هیچ یک از طرفین مایل به وقوع آن نیست.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می کند که در مرحله کنونی، آرایش جنگی ایالات متحده در خاورمیانه، جنبه بازدارندگی دارد. به این مفهوم که رژیم ایران را از هرگونه ماجراجویی علیه نیروهای آمریکایی باز دارد. ولی در لحظه معینی ممکن است کنترل از دست مسؤولان خارج شود و آتش جنگ شعله ور گردد.

ایالات متحده همه احتمالات را در نظر گرفته و می کوشد با اعزام انواع جنگنده ها و جنگ افزارها به منطقه، خود را برای خنثی کردن توطئه ها و تعرضات آماده سازد.

آرایش جنگی ایالات متحده، از جمله شامل ناوهای هواپیما است که نه تنها حامل هواپیماهای جنگی بسیار پیشرفته می باشند، بلکه قادرند موشک های کروز به سوی خاک ایران شلیک کنند. رزم ناوهایی که این ناوها را همراهی می کنند نیز، به همه امکانات شلیک موشک مجهز هستند و قادرند به طور همزمان، یک آتش جهنمی علیه دشمن ایجاد کنند.

فرستادن هواپیماهای جنگی از نوع بی – ۵۲ نیز بخشی از هشدار جنگی آمریکا به رژیم ایران است. این هواپیما سنگین ترین نوع بمب افکن های جهان می باشد که می تواند قرارگاه های سپاه پاسداران و تاسیسات موشکی آن را هدف قرار دهد و تاسیسات هسته ای را نابود کند.

ایالات متحده دارای سنگین ترین نوع بمب های سنگرشکن می باشد که قادر است حتی تاسیسات مرکز اتمی فردو در نزدیکی قم را هدف قرار دهد. جنگنده بمب افکن های اف ۳۵ نیز که مدرن ترین و پرقدرت ترین جنگنده آمریکایی می باشد، می تواند خسارات و تلفات سنگینی به توان جنگی رژیم ایران وارد کند.

با آنکه فرماندهان سپاه پاسداران ادعا می کنند که با یک فوت قوی می توانند ارتش آمریکا را نابود کنند، ولی خود مسؤولان رژیم از میزان کوبندگی این قدرت نظامی آمریکا آگاهی دارند و بنابراین، ممکن است از رویارویی واقعی با ارتش آمریکا بپرهیزند.

رژیم ایران در برابر این نیروی عظیم آمریکایی، هیچ امکانات دفاعی ندارد و سیستم های ضد هوایی آن بسیار ضعیف عمل می کند.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، ایالات متحده همه امکانات تهاجمی رژیم ایران، و همه توطئه های تعرضی احتمالی سپاه پاسداران را در نظر گرفته و برای آن چاره جویی کرده است.

آمریکا همه این قدرت نظامی را در نزدیکی مرزهای جنوبی ایران متمرکز می سازد تا به سران رژیم هشدار دهد که هرگونه ماجراجویی آنان، ممکن است به شکست مفتضحانه آنان و فروپاشی رژیم بیانجامد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا