گوناگون

جایگاه معاونت پرستاری در وزارت بهداشت به خطر افتاده است

هیات مدیره نظام پرستاری طی بیانیه‌ای خواستار حفظ معاونت پرستاری در وزارت بهداشت و درمان، توانمندسازی آن با بهره‌گیری از خبرگان و دلسوزان پرستاری شدند.

به گزارش ایلنا، هیات مدیره نظام پرستاری مشهد، بیانیه‌ای در خصوص ضرورت حفظ و ارتقای حوزه معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر کرده است.

در این بیانیه آمده است: متاسفانه اخبار ناخوشایندی مبنی بر کاهش جایگاه خطیر پرستاری در وزارت بهداشت به گوش می‌رسد. این در حالی است که پرستاران به عنوان بزرگترین گروه حرفه‌ای در نظام سلامت با وجود همه محدودیت‌ها، کاستی‌ها و کمبودها، مشغول ارائه خدمات مهمی در حوزه‌های پیشگیری، درمان و توانمندسازی هستند.

هیات مدیره نظام پرستاری مشهد تاکید کرده است: حداقل انتظار این است که اگر در زمینه رفع این محدودیت‌ها ازجمله کمبود شدید استخدام پرستار و اجرای قوانین مصوب، اقدامی صورت نمی‌گیرد، حداقل جایگاه این حرفه بدون نظرات کارشناسی دستخوش تغییر و تنزل قرار نگیرد‌.

در ادامه بیانیه می‌خوانیم: هیات مدیره نظام پرستاری مشهد به نمایندگی از جامعه بزرگ پرستاران بالینی و اساتید پرستاری این شهر و شهرستان‌های تابعه آن، از مقام محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقاضا دارد، با حفظ معاونت پرستاری در وزارت متبوع، توانمندسازی آن با بهره‌گیری از خبرگان و دلسوزان پرستاری و توسعه آن به دانشگاه‌های سراسر کشور، در زمینه توسعه استفاده بهینه نظام سلامت و مردم عزیز از خدمات ارزنده پرستاری اقدام کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا