ورزشی

فساد مالی نهادینه در فوتبال ایران

فساد گسترده در همه رشته های ورزشی بویژه فوتبال ریشه دوانده است‌.

جهان صنعت: سرمربی استقلال بعد از جنجال در راهروهای ورزشگاه تختی حالا اعتراضات خود را در اینستاگرام مطرح کرده و به شدت نسبت به اتفاقات هفته بیست و نهم معترض است‌.

فرهاد مجیدی بعد از مردود اعلام کردن گل استقلال به‌اندازه‌ای عصبی بود که اکبریان او را در کنار زمین تحمل نکرد تا فصل برای مجیدی بعد از این گل مردود مانند استقلال به پایان برسد و او پایانی بسیار تلخ در پایان اولین فصل مربیگری خود که البته عمر چندانی نداشت تجربه کند‌.
سرمربی استقلال بعد از پایان مسابقه در جمع خبرنگاران صحبت‌های تندی را مطرح کرد و در ادامه و با گذشت ۱۲ ساعت این بار در اینستاگرام به شدت نسبت به برخی اتفاقات واکنش نشان داد که مطمئنا می‌تواند برای او عواقب زیادی به همراه داشته باشد‌.

فرهاد مجیدی در پست اینستاگرامی خود نوشت: «استقلال قهرمان نشد و همه به آنچه می‌خواستند، رسیدند‌. از فدراسیون گرفته تا وزیر و معاون وزیر که در میانه این همه بحران خارجی و داخلی، گرانی و فروپاشی اقتصادی، اختلاس و فساد، آرزویش این است که پرسپولیس قهرمان شود‌. این همه بدبختی گریبان‌مان را گرفته و فوتبال شادی و تسکین موقت دردهای همه ماست که آن را آلوده به ناحق می‌کنند و از ما دریغ می‌کنند‌.

گل سالم ما را مردود اعلام کردند و فقط حق بازیکنان و مربیان را تضییع نکردند‌. حق میلیون‌ها طرفدار استقلال را ضایع کردند‌. این اشتباه داوری نیست و فساد گسترده است که همه جا ریشه دوانده است‌. از کارشناسی که در تلویزیون جلوی میلیون‌ها مخاطب به راحتی دروغ می‌گوید و هیچ ابایی هم ندارد که نظرش، قوانین علم فیزیک را هم نقض کند تا آن پیشکسوتی که تا دیروز دلسوز و نگران من بود که مهره سوخته نشوم و امروز در برابر این حق‌خوری آشکار سکوت می‌کند‌. پشت به قدرت و رو به طرفداران استقلال حرف می‌زنم. در برابر بی‌عدالتی‌ها هرگز ساکت نخواهم بود‌. ما قهرمانی را از دست دادیم، اما بازیکنان ما با تمام وجود بازی کردند و این کم از قهرمانی نیست‌. هواداران استقلال در هر حالی از ما حمایت کردند. استقامت آنها در طرفداری از تیم به ما هم درس پایداری می‌دهد‌.»

سرمربی جوان استقلال البته بعد از ساعاتی پست خود را ویرایش کرد و در پست جدید ضمن حذف کلمه وزیر و معاون وزیر، واژه معاون وزیر امور خارجه را جایگزین کرد تا به این ترتیب نسبت به صحبت‌های عراقچی، معاون وزیر امور خارجه موضع‌گیری کرده باشد‌.
مجیدی در این پست نسبت به صحبت‌های شنبه گذشته عراقچی که گفته بود علاقه‌مند است پرسپولیس قهرمانی لیگ را جشن بگیرد، طعنه زده …

سرمربی جوان استقلال که شنبه گذشته ۷۰ دقیقه در کنار خط برای موفقیت این تیم جنب و جوش داشت و در نهایت با اعتراض از کنار زمین اخراج شد، حالا با صحبت‌های خود توانسته محبوبیت زیادی را میان هواداران کسب کند و در اولین واکنش‌ها هواداران استقلال که از ابتدای فصل نسبت به تصمیمات خارج از حوزه فوتبال گلایه داشتند، از صحبت‌های مجیدی استقبال کردند‌.
استقلال تا پایان فصل دو دیدار تقریبا تشریفاتی را پیش رو دارد و باید برابر سپیدرود و العین قرار گیرد که نتیجه آنها خیلی شرایط این تیم را تغییر نمی‌دهد اما صحبت‌های مجیدی در اینستاگرام و البته صحبت‌های تند او بعد از مسابقه قطعا پایه‌گذار یک روند اعتراضی میان هواداران استقلال خواهد شد‌…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا