گوناگون

آمریکا خواستار لغو تعرفه‌های ژاپن بر محصولات کشاورزی

آمریکا که در یک جبهه درگیر نبرد تجاری با چین بر سر افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از این کشور است، این بار از توکیو خواست تعرفه بر محصولات کشاورزی آمریکا را لغو کند.

به گزارش ایرنا از کیودو نیوز، سونی پردیو دبیر کشاورزی آمریکا روز یکشنبه بعد از دیدار با تاکاموری یوشیکاوا همتای ژاپنی خود در توکیو افزود: کاهش این تعرفه‌ها به نفع روابط تجاری دو کشور است و باعث افزایش مبادلات دو طرف خواهد شد. در عین حال ژاپن و ایالات متحده آمریکا موافقت کرده‌اند که پیش از دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از ژاپن در اواخر ماه جاری میلادی گفت‌وگوهای سطح کاری درباره تجارت را برگزار کنند.

توشی میتسو موتگی وزیر مسئول گفت‌وگوهای تجاری میان ژاپن و آمریکا و رابرت لایت هایزر نماینده تجاری آمریکا شنبه گذشته در دومین روز مذاکرات تلفنی به این توافق رسیدند. دو طرف در ماه فروردین دور جدیدی از گفت‌وگوهای تجاری را آغاز کردند موتگی و لایت هایزر در آن مذاکرات موافقت کردند مذاکراتی را درباره اعمال تعرفه‌ها بر محصولات کشاورزی و خودرو آغاز کنند آنها همچنین موافقت کردند درآینده بر سر تجارت دیجیتالی هم مذاکره کنند.

روز شنبه، موتگی و لایت هایزر اذعان کردند که تنظیم دوباره محتوای مذاکرات قبلی و موضوعات پیش رو قبل از دیدار برنامه‌ریزی شده ترامپ از ژاپن از روز ۴ خرداد ضرورت دارد.

این دو مقام با برگزاری این گفت‌وگوهای در سطح کاری در ایالات متحده موافقت کردند. برنامه آمریکا برای وادار کردن ژاپن به قطع تعرفه بر محصولات کشاورزی در حالی است که این کشور اکنون در ادامه جنگ تجاری با چین، تعرفه ۱۰درصدی ۲۰۰میلیارد دلار کالای وارداتی از چین را به ۲۵درصد افزایش داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا