گوناگون

نشریه آمریکایی از انتشار اخبار دروغین علیه ایران خبر داد

یک مجله آمریکایی امروز سه شنبه نوشت، هر مطلب و سخنی که از طرف رسانه‌های آمریکا علیه ایران منتشر می‌شود باید در آن شک و تردید کرد زیرا این نوع از اخبارها از صحت واقعی برخوردار نیستند.

به گزارش مجله امریکن کنسروتیو، به دنبال تشدید فشارهای آمریکا بر ایران برخی رسانه‌های این کشور به دنبال انتشار اقرار آمیز سخنان مقامات آمریکا علیه ایران هستند.

به نوشته مجله کنسروتیو، ما باید در مورد هر مطلب مطرح شده از طرف مقامات دولت آمریکا در مورد تهدیدهای احتمالی خارجی، به‌ویژه در رابطه با ایران بسیار تردید کنیم. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مقامات بلندپایه در دو سال گذشته اغلب در مورد ایران دروغ‌های فراوان گفته‌اند که با این شرایط دیگر به‌سختی می‌توان به سخنان آنان در مورد ایران اعتماد کرد.

کنسروتیو در ادامه به خبر اخیر وال استریت ژورنال در مورد نقش ایران در حملات کشتی‌های نفتی امارات اشاره می‌کند و می‌گوید، این رسانه برای تشویق اذهان عموم علیه ایران به‌دروغ با یک مقام گمنام آمریکایی مصاحبه کرده و سخنان خود را از زبان مقامات آمریکایی منتشر می‌کند.

مجله آمریکایی همچنین به جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید اشاره می‌کند که تنها به فکر راه انداختن و درگیر کردن نیروهای آمریکا برای ورود به یک جنگ جدید در خاورمیانه است.

به نوشته کنسروتیو، مردم امریکا در طول بیست سال گذشته توجیهات فراوانی از زبان مقامات خود برای ایجاد جنگ شنیده‌اند و هم اکنون نیز آنان به‌خوبی به بهانه‌های جنگی دولت دونالد ترامپ برای آغاز جنگ دیگری با ایران آشنا هستند.

مجله آمریکایی با دروغ خواندن خبر وال استریت ژورنال می‌نویسد، حمله به تانکرهای غیرنظامی کاری بسیار احمقانه است و ایران نیز به‌خوبی می‌داند که با این تله‌های جان بولتون نباید خود را اسیر جنگ طولانی مدت دیگر کرد.

کنسروتیو در ادامه تصریح می‌کند، به رغم آنکه اخبار دقیقی از علت اصلی آتش سوزی تانکرهای نفتی امارات به دست نیامده است اما با این وجود رسانه‌های آمریکایی از هم اکنون بر طبل جنگ با ایران می‌نوازند و سعی می‌کنند تا اذهان عموم مردم آمریکا را برای راه انداختن جنگ دیگری آماده کنند.

کنسروتیو می نویسد: یادآور می‌شود روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت، نتایج اولیه تحقیقات هیات نظامی ایالات متحده حاکی است که ایران یا گروه‌های نیابتی وابسته به جمهوری اسلامی در حمله به چهار کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های بندر فجیره نقش داشته‌اند.

خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز به همراه «سی بی اس» و وال استریت ژورنال خبر مشابهی به نقل از مقام‌های آمریکایی در خصوص نتایج اولیه تحقیقات این هیات آمریکایی منتشر کرده‌اند.

یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده به آسوشیتدپرس گفته است: حفره‌هایی در این کشتی‌ها ایجاد شده که به نظر می‌رسد ناشی از انفجار باشند.

دی امریکن کنسروتیو ماهنامه ای است که توسط مؤسسهٔ ایده‌های آمریکایی منتشر می‌شود. این نشریه بازتاب دهنده محافظه کاری سنتی آمریکایی است که شدیداً علیه مداخله گرایی آمریکایی و ماجراجویی در خارج گزارش هایی را تهیه ‌می کند. به‌طور کلی، این نشریه، نمایندگی صدای ضد جنگ است. در سال ۲۰۰۹ ریحان سلام نوشت که این مجله به عنوان منتقد جریان اصلی محافظه کاری هوادار یافته‌است.

ایرنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا