گوناگون

جابجایی مهره ها در ارگان سرکوبگر

با حکم خامنه‌ای امروز پاسدار علی فدوی، فرمانده پیشین نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در مقام جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و پاسدار بسیجی محمدرضا نقدی، فرمانده پیشین بسیج، به سمت معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران منصوب شدند…

گزارش رادیو فرانسه: در حکمی که از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت، صادر شد، خطاب به علی فدوی تاکید کرده است:”ایفاء نقش جهادی و انقلابی، سطح آمادگی‌های عملیاتی و پیشرفت مقتدرانه ماموریت‌های سپاه مورد نظر می‌باشد”.

علی فدوی، متولد ۱۳۴۰ در اردستان، در سال ۱۳۹۴، به همراه چهار تن از فرماندهان سپاه، در جریان توقیف شناورها و بازداشت تفنگداران آمریکایی در جزیره فارسی در آب‌های ایران، از علی خامنه‌ای نشان فتح دریافت کرد.

در حکم محمدرضا نقدی نیز تصریح شده است که وی بدلیل تجارب و ظرفیت‌های کارشناسی در سپاه و بسیج به عنوان معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شده است.

محمدرضا نقدی که زاده عراق است در سال‌های نخست پس از انقلاب اسلامی، وارد مجلس اعلاء اسلامی عراق، شد. مجلس اعلاء اسلامی عراق از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردار بود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۸ نام محمد رضا نقدی را در فهرست تحریم قطعنامه ۱۸۰۳ قرار داده و وی را به نقض تحریم‌های بین المللی علیه ایران متهم کرد.

محمدرضا نقدی در دستگیری و بازجویی از شهرداران تهران، از جمله غلامحسین کرباسچی در سال ۱۳۷۷ و سرکوب کوی دانشگاه تهران در ۱۸ تیر ۱۳۷۸ نقش داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا