گوناگون

بانک‌ها برای دریافت اقساط خود به مردم سیل زده فشار می‌آورند

نماینده  پلدختر و معمولان در مجلس گفت: مسئولان قول استمهال وام در مناطق سیل زده را داده بودند اما بانک‌ها هر روز به مردم فشار می‌آورند و بانک‌ها حتی مصوبه دولت را نیز اجرا نمی‌کنند….


حمیدرضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت پلدختر و معمولان پس از سیل فروردین ماه، اظهار داشت: سیل زندگی مردم پلدختر و معمولان را به هم ریخته است و کشاورزی و خانه‌های مردم را از بین برده است.

نماینده پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همت بلندی نیروهای جهادی و مردمی، ارتش، سپاه، دولت و استان‌های معین به خرج دادند و پای کار آمدند و چهره اولیه مناطق سیل زده که گِل و لای بود را تمیز کردند، اکنون این نیروها رفته‌اند و سیل‌زدگان تنها مانده‌اند.

نیروهای جهادی کار خود را انجام دادند و اکنون مسئولان به وعده‌های خود عمل کنند

وی افزود: باید توجه داشت که خانه‌های مردم تخریب شده و آن‌هایی هم که خانه‌هایشان تخریب نشده، اثاث منزلشان از بین رفته است.

کاظمی ادامه داد: نیروهای مردمی و جهادی کار خود را انجام داده‌اند و اکنون باید مسئولان به وعده‌های خود عمل کنند. ۵ هزار میلیارد خسارت به بخش های مختلف پلدختر وارد شده است ، اکنون توقع مردم این است که مسئولین قول‌های خود را اجرائی کنند.

لوازم خانگی مردم سیل زده هرچه سریعتر باید تامین شود

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس در تشریح انتظارات مردم از مسئولان گفت: تسریع در اسکان موقت سیل زدگانی شهری و روستایی که خانه آن ها در سیل از بین رفته است، جانمایی زمین‌هایی که قرار است خانه مردمی که خانه خود را از دست داده اند، در آنجا ساخته شود.

وی افزود: همچنین مردم انتظار دارند که اثاثیه منزل مردمی که در شهر و روستا به دلیل سیل، وسایل خود را از دست داده‌اند جایگزین شود، انتظار این است که لوازم خانگی مردم سریعتر به آن‌ها اعطا شود.

بانک‌ها برای دریافت اقساط خود به مردم سیل زده فشار می‌آورند

کاظمی با بیان اینکه پرداخت خسارت به خسارت دیدگان سیل باید تسریع شود، اظهار داشت: مسئولان قول استمهال وام در مناطق سیل زده را داده بودند اما بانک‌ها هر روز به مردم فشار می‌آورند و بانک‌ها حتی مصوبه دولت را نیز اجرا نمی‌کنند.

هنوز رایگان شدن هزینه آب، برق، گاز و تلفن مردم به دستگاه‌ها ابلاغ نشده است

نماینده پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولان قدول دادند هزینه آب، برق، گاز و تلفن مردم در مناطق سیل زده تا ثبات زندگی مردم، رایگان شود اما هنوز اتفاقی رخ نداده است زیرا به دستگاه ها ابلاغ نشده است.

مردم از راه اصلی پلدختر به خرم آباد به دلیل آسفالته نبودن، استفاده نمی‌کنند

وی افزود: هنوز راه اصلی پلدختر به خرم آباد فقط راه شکافی شده اما روکش نشده است و مانند یک راه روستایی است و کسی رغبت تردد از این جاده را ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه سریعتر باید پل‌های روستایی و جاده‌ها ترمیم شود، گفت: پلدختر منطقه گرم سیری استان است و بایستی این مسائل سریعتر اجرائی شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا