گوناگون

گفت‌وگوهای تجاری آمریکا و چین متوقف شد

اصرار واشنگتن بر اعمال تعرفه های سنگین و تحریم شرکت مخابراتی هواوی انگیزه پکن برای ادامه گفت و گوهای تجاری با آمریکا را از بین برده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اصرار واشنگتن بر اعمال تعرفه های سنگین و تحریم شرکت مخابراتی ‘هواوی ‘ انگیزه پکن برای ادامه گفت و گوهای تجاری با آمریکا را از بین برده است.

پایگاه خبری سی ان بی سی بامداد شنبه گزارش داد: از یک سو آمریکا بر تحریم شرکت مخابراتی هواوی اصرار دارد و از سوی دیگر پکن نیز سخت گیری های بر واردات گوشت از واشنگتن اعمال کرده است.

پیش تر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دو اقتصاد بزرگ جهان در آستانه دستیابی به توافق مهمی هستند.

لو کانگ (Lu Kang )سخنگوی وزارت خارجه چین نیز اظهار کرد که پکن ترجیح می دهد اختلافات را از طریق گفت و گوها حل کند؛ اما از سمت آمریکایی ها برخی موانع مهم وجود دارد.

این سخنگو اضافه کرده است: ایالات متحده در جریان مذاکرات به جای احتیاط و سعه صدر از خود بی پروایی نشان داده است.

کانگ با انتقاد غیر مستقیم از مواضع کاخ سفید می افزاید: ‘واژه ها باید با اعمال هماهنگ باشد.’

وزارت بازرگانی چین نیز در بیانیه ای اعلام کرد: ‘ما بشدت با اقدامات هر کشوری در خصوص اعمال تحریم های یکجانبه ( بر اساس قوانین داخلی خود) بر بنگاه های چینی مخالفیم. ما از آمریکا می خواهیم که اقدامات اشتباه خود را متوقف کند. ‘

هفته گذشته، ایالات متحده ۲۰۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی اضافه کرد. چین نیز با اضافه کردن ۶۰ میلیارد دلار عوارض گمرکی بر تولیدات آمریکایی، مقابله به مثل کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا