گوناگون

البرادعی: آمریکا و ایران به زودی به میز مذاکره برمی‌گردند

 محمد البرادعی، مدیر پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی طی مطلبی در حساب توئیتر خود نوشت: من معتقدم که آمریکا و ایران به هم نیاز دارند و به همین دلیل به زودی به میز مذاکره برمی گردند.

وی افزود: کشورهای عربی اقدامات جدی انجام داده و از وقوع جنگ در منطقه ممانعت کنند. علاوه بر این عرب ها در مذاکرات مذکور که با امنیت و منافع آنها نیز مرتبط است، نقش فعالی ایفا کنند.

البرادعی ادامه داد: اعراب صرفا ناظر نبوده و اقدامات جدی در این راستا انجام دهند.

گفتنی است حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران دیروز در توئیتی در خصوص اقدامات اخیر ایالات متحده آمریکا نوشت: باید یک میز قرمز در عراق یا قطر از مسئولان دو طرف تشکیل شود.

وی افزود: بالاترین مقامات ایران و آمریکا جنگ را رد کرده اند اما بازیگران ثالثی برای ویران کردن بخش بزرگی از دنیا عجله دارند. باید یک میز قرمز در عراق یا قطر از مسئولان دو طرف تشکیل شود. کار ویژه این میز مدیریت تنش است.
 خبرگزاری آناتولی
***

مقام امنیتی؛ هرچه زوتر به ترامپ زنگ بزنید!

رئیس کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی گفت: کشور مشکلات اقتصادی بسیار دارد و خواهان جنگ نیستیم، پس بهتر است مذاکره کنیم.

فلاحت پیشه در توضیح دیدگاه خود گفت: پیشنهاد می کنم که برای مدیریت تنش بین ایران و آمریکا و جلوگیری از رخ دادن یک جنگ بین دو کشور، که ممکن است بر اثر درگیری برنامه‌ریزی نشده صورت گیرد، یک میز قرمز در عراق یا قطر تشکیل شود.

وی با اشاره به بحران هایی که گریبان حکومت اسلامی را گرفته است، گفت: مردم ایران مشکلات اقتصادی و معیشتی شدیدی دارند و خواهان جنگ نیستند، بهتر است برای نجات کشور مذاکره کنیم.

این در حالی است که خامنه ای پیشتر گفته بود مذاکره با آمریکایی ها سم است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا