گوناگون

ونزوئلا تحریم های آمریکا را ناکام گذاشت

باوجود تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا ؛ بانک مرکزی این کشور حدود ۵۷۰ میلیون دلار از ذخایر طلای این کشور را به فروش رساند….

به گزارش تارنمای شبکه بلومبرگ، منابع آگاه گزارش دادند که دولت ونزوئلا حدود ۹.۷ تُن از ذخایر طلای خود را در تاریخ ۱۰ ماه می ، و چهار تُن دیگر را سه روز بعد از این تاریخ فروخت.
فروش این حجم از طلا توسط دولت ونزوئلا باعث شد تا کل ذخایر طلای این کشور به پایین ترین میزان طی ۲۹ سال اخیر برسد.
یکی از این منابع آگاه اعلام کرد که دولت کاراکاس از پول حاصل از فروش این حجم از طلا برای واردات کالاهای مورد نیاز استفاده خواهد کرد.
براساس گزارش ها ونزوئلا از آغاز ماه آوریل( ۱۲ فروردین) تاکنون ۲۳ تن طلا فروخته است؛ این اقدام دولت کاراکاس مغایر با تحریم های اقتصادی اعمال شده آمریکا علیه ونزوئلا بوده است.
دولت ترامپ ماههاست تلاش می کند با تحت فشار گذاشتن دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در بخش اقتصادی ، دولت کاراکاس را فلج کند اما دولت مادورو تاکنون توانسته در برابر این سیاست های کاخ سفید مقاومت کند و همچنان به دنبال راههایی برای دفع تحریم های آمریکا بوده است. ماه گذشته وزارت خزانه داری آمریکا بانک مرکزی ونزوئلا را در لیست تحریم های خود اضافه کرد.
پیش از این گزارش شده بود که دولت مادورو توانسته بخشی از ذخایر طلای خود را به شرکت هایی در امارات و ترکیه بفروشد.
خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا اخیرا تایید کرد که بدنبال بررسی درخواست از آمریکا برای مداخله نظامی با هدف سرنگونی دولت مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا است.
مایک پمپئو نیز به تازگی عنوان کرد که دولت ترامپ در حال آماده شدن برای استفاده از برخی گزینه ها در راستای سرنگون کردن دولت نیکلاس مادورو است.
دولت آمریکا به تلاش هایش برای افزایش سایر فشارهای مالی بر مادورو ادامه می دهد که از جمله «تحریم های ثانویه» علیه شرکت های دیگر کشورهایی است که با ونزوئلا فعالیت تجاری دارند. این اقدامات همچنین شامل تحریم های بیشتر نفتی خواهد بود.
ونزوئلا که ماههاست با بدترین چالش های اقتصادی به دلیل فشار و تحریم اقتصادی آمریکا دهه های اخیر روبرو بوده و پس از انکه خوان گوایدو خود را رئیس جمهوری این کشور خواند، با بحران شدیدتری مواجه شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا