گوناگون

مردم اتریش خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند

به دنبال رسوایی معاون صدر اعظم اتریش که به کناره گیری وی از قدرت منجر شد، هزاران تن از ساکنان شهر وین با برگزاری تظاهرات گسترده، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از وین، این تظاهرات در مقابل کاخ صدر اعظمی اتریش برگزار شد و تظاهرکنندگان از صدر اعظم خواستند هر چه زودتر شرایط را برای برگزاری انتخابات زودهنگام مهیا کند.
با پخش یک فیلم ویدئویی که ‘هاینس کریتسین اشتراخه’ معاون صدراعظم اتریش را در حال ارایه قول قراردادهای دولتی در ازای کمک انتخاباتی از یک فرد روس نشان می دهد، دولت ۱۷ ماهه اتریش دچار مشکل شده و احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور وجود دارد.

گزارش رسانه های اتریش حاکی است که ‘سباستین کورتس’ صدراعظم اتریش احتمالا پیشنهاد حزب ملی گرای ‘آزادی’ برای جایگزینی اشتراخه با ‘نوربرت هوفر’ وزیر زیرساخت ها در مقام معاون صدراعظم موافقت نخواهد کرد. شبکه ‘او آر اف’ در عین حال گزارش داده که انتخابات زودتر از ماه سپتامبر (شهریور) برگزار نخواهد شد.

بحران سیاسی در اتریش یک هفته پیش از انتخابات پارلمان اروپا ایجاد شده و این درحالی است که نظرسنجی ها نشان می دهد حزب ‘مردم’ کورتس (OVP) بیشترین آرا را کسب خواهد کرد و حزب مخالف ‘سوسیال دموکرات’ پس از آن قرار دارد.

‘هاینس کریستین اشتراخه’ معاون صدراعظم اتریش در حالی مورد فیلمبرداری قرار گرفته که در ژوئیه ۲۰۱۷میلادی چند ماه پیش از انتخابات پارلمانی اتریش در حال گفت وگو درباره قراردادهایی با یکی از خویشاوندان نزدیک یکی از الیگارش های روسیه در ‘ابیزا’ (Ibiza) است. اشتراخه به درخواست ها برای اظهارنظر در خصوص این ویدئو پاسخی نداده است.

اشتراخه امروز در ساختمان صدراعظمی با کورتس دیدار کرده و انتظار می رود صدراعظم اتریش بیانیه ای صادر کند.

کورتس جمعه شب برای بررسی این مساله جلسه بحران تشکیل داد و این ویدئو امروز در صفحه اول روزنامه های اتریش قرار داشت. اقداماتی از جمله ترمیم کابینه و انتخابات زودهنگام در مطبوعات اتریش مورد بحث قرار گرفته است.

ایرنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا