گوناگون

ترامپ: من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم

رئیس‎جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز درباره آنچه که در منطقه خاورمیانه می‌گذرد گفت: من کسی نیستم که خواهان جنگ باشد اما نمی‌خواهم آنها تسلیحات هسته‎ای داشته باشند تا تهدیدی برای ما باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس‎جمهوری آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از آنچه که در منطقه و در رابطه با ایران می‌گذرد، چیست؛ مدعی شد: ایران برای سال‌های متوالی مشکل‌آفرین بوده است. کافی است برگردید و به همه درگیری‌هایی که آنها موجب شده‌اند، نگاه کنید. توافقی هم که باراک اوباما با آنها به دست آورد؛ یک نمایش وحشت بود (!) این توافق یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار پول نقد در اختیار ایران قرار داد.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: نمی‌خواهم آنها تسلیحات هسته‌ای داشته باشند تا تهدیدی برای ما باشد. درباره آنچه که در منطقه می‌گذرد؛ من کسی نیستم که خواهان جنگ باشد اما نمی‌توانیم اجازه بدهیم که ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد. اما چنانچه بخواهم بجنگم؛ اهل تهاجم اقتصادی خواهم بود.

وی در این باره ادعا کرد: من به توافق هسته‎ای ایران خاتمه دادم و فکر نمی‎کردم تحریم‎ها تا این حد موثر باشد. اقتصاد این کشور در مجموع ویران شده است!

ترامپ به جو بایدن نامزد اصلی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ نیز تاخت و گفت: او (بایدن) می‎گوید چین رقیب آمریکا نیست. این در حالی است که چینی‌ها می‎خواهند دنیا را بگیرند. او این حرف‎ها را می‎زند چراکه خانواده‎اش از چین پول زیادی به دست می‎آورند و باید درباره این مسئله تحقیق شود.

ترامپ همچنین از اعمال تعرفه بر کالاهای چینی حمایت کرد و گفت این مسئله در حال نابودی چین است و اینکه اقتصاد یکی از مزیت‌های چشم‎انداز انتخاباتی وی است.

وی در این باره مدعی شد: (پیش بینی) تعداد آراء من در انتخابات پیش رو خارق‎العاده است. دلیلش هم این است که اقتصاد خوب پیش می‎رود و من کارهای زیادی برای اقتصاد انجام می‎دهم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا