حقوق بشر

حکیمه احمدی با پایان اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

حکیمه احمدی، فعال  مدنی آذربایجانی که از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز در پی آسیب دیدگی کبد به اعتصاب غذای خود پایان داد و زیر نظر نیروهای امنیتی به بیمارستان منتقل شد. این شهروند ساکن مرند اواخر مهرماه سال گذشته بازداشت و با گذشت بیش از ۷ ماه کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان مراغه به سر می‌برد…

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، حکیمه احمدی در هشتمین روز به اعتصاب غذای خود پایان داد و به بیمارستان مراغه منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: امروز پس از اینکه پزشکان زندان تشخیص دادند که کبد خانم احمدی بخاطر اعتصاب غذا از کار افتاده است، وی به اعتصاب غذای خود پایان داد. سپس تحت الحفظ نیروهای امنیتی به بیمارستان اعزام و قرار بر این شد که طی روزهای آینده مورد عمل جراحی قرار بگیرد.

گفته می‌شود که مسئولین زندان گفته‌اند که تمامی هزینه‌های عمل جراحی، بستری و درمان این شهروند بر عهده خود او خواهد بود و آنها هیچ مسئولیتی در این زمینه نخواهند پذیرفت.

این شهروند از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه در اعتراض به بازداشت خود، رفتار نامناسب و آزار و اذیت توسط مسئولین زندان مراغه و همچنین ارسال گزارشاتی توسط مسئول دارالقرآن این زندان در ارتباط با وی دست به این اعتصاب غذا زده بود.

حکیمه احمدی، در تاریخ ۲۶ مهرماه ۹۷ در منزل شخصی خود در شهر مرند توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.پیش‌تر یک منبع در این خصوص به هرانا گفته بود که نیروهای امنیتی پس از ورود به منزل خانم احمدی، همسر وی را با سلاح تهدید کرده و بدون توضیحی پس از تفتیش منزل، خانم احمدی را بازداشت کرده بودند.لازم به ذکر است حکیمه احمدی در پی مضروب شدن در بازداشتگاه و آسیب دیدن دنده‌ها و انگشتان در تاریخ ۸ آبان‌ماه سال گذشته به بیمارستان منتقل شده و در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه مجددا به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند بازگردانده شده بود.

دادگاه به بهانه تکمیل تحقیقات از سوی اطلاعات سپاه کماکان با صدور قرار وثیقه برای حکیمه احمدی موافقت نکرده است؛ با این حال تاکنون اتهاماتی ازجمله “اقدام علیه امنیت ملی”و “تشکیل گروه و دسته جات غیر قانونی” به وی تفهیم شده است.

همچنین از سوی دیگر برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ روز گذشته پس از ۶۶ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. وی از تاریخ ۲۳ اسفندماه در اعتراض به وضعیت نامناسب نگهداری در این زندان و طرح درخواست انتقال به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا