گوناگون

اعتراض کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهربه خصوصی سازی

کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر در اعتراض به خصوصی سازی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی صنایع پتروشیمی دست به اعتصاب زدند….

به گزارش ایرنا در پی اعتراض کادر درمانی و پرستاران این بیمارستان در روز شنبه هیچ بیماری در این بیمارستان ویزیت نشده و کلیه خدمات درمانی آن به جز بخش اورژانس تعطیل شدند.
پرستاران و سایر کارکنان معترض می گویند ما با خصوصی سازی بیمارستان مخالف هستیم از اسفند سال گذشته سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت مصوبه ای مبنی بر خصوصی سازی بیمارستان تصویب کرد بر اساس این مصوبه به کارکنان یکسال فرصت برای جابجایی به مراکز درمانی دیگر بجز تهران ،اصفهان و شیراز داده شد ودر همین راستا خصوصی سازی بیمارستان شروع و به یک شرکت خصوصی واگذار شد.
کارکنان اعتصابی می گویند ما بیمارستان را ترک نمی کنیم ما با خصوصی سازی مخالفیم و با صدور بیانیه ای خواسته های خود را اعلام کردند:
۱-بیمارستان صنعت نفت ماهشهر به صورت دولتی و با نظارت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کمافی سابق باقی بماند
۲- بعنوان مطالبه،مایه ازای مردم در قبال آلایندگی های ناشی از پتروشیمی ها خدمات بیمارستانی همواره با تعرفه دولتی باقی بماند
۳- هیچگونه تعدیلی در نیروهای انسانی اعم از رسمی،قراردادی و پیمانکاری صورت نگیرد
۴- پرسنل رسمی مجاز باشند تا پایان خدمت قانونی خود،در ماهشهر بمانند و یا به میل خود انتقال یابند و هیچگونه الزام و اصراری به جابجایی آنها نباشد
۵- حقوق و مزایا و تسهیلات رفاهی مانند سایر شرکت‌های نفت و پتروشیمی منطقه به کارکنان بهداشت و درمان صنعت نفت تعلق گیرد
۶- شرکت‌های پتروشیمی منطقه هر گونه نظارتی را مستقیما و بدون واسطه شرکت و یا اشخاص حقیقی خصوصی ثالث اعلام نمایند

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا