گوناگون

۶۰۰‌هزار خانوار آسیب‌پذیر نمی‌توانند مسکن خریداری کنند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص ساماندهی بازار مسکن بیان کرد: دولت از زمان روی کار آمدن وزیر جدید راه و شهرسازی تعهد کرد ۴۰۰‌هزار مسکن جدید بسازد که ظاهرا وزارت راه و شهرسازی کارهایی را هم آغاز کرده است اما باید گفت این اقدامات به این سرعت نتیجه نمی‌دهد. وی با بیان اینکه سالی یک‌میلیون واحد مسکونی نیاز است تا بازار عرضه و تقاضا متعادل شود، تصریح کرد: این نیاز درحالی است که در طول ۳ الی ۴ سال گذشته ساختمانی برای اقشار کم درآمد کشور ساخته نشده است…

به گزارش، روزنامه آرمان امروز ، علوی با بیان اینکه واحدهای مسکونی خالی در سطح کشور وجود دارد، بیان کرد: امروز در کشور مشاهده می‌کنیم حدود ۳‌میلیون و ۴۰۰‌هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که باید برای آنها فکری کرد. وی خاطرنشان کرد: بخشی از این خانه‌ها لوکس هستند که مورد بحث ما نیست روی صحبت با آن واحدهایی است که در مناطق متعارف و برای افراد با درآمدهای متوسط و سطح پایین است که باید نظارتی بر آنها صورت گیرد. نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰‌هزار خانوار آسیب‌پذیر و کم درآمد در کشور داریم که نمی‌توانند مسکن خریداری کنند، دولت باید برای اینها یک فکر اساسی داشته باشد چون با این افزایش قیمت‌ها حتما مشکلات‌شان بیشتر خواهد شد. وی با اشاره به ساخت ۴۰۰‌هزار واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد و متوسط، گفت: دولت قول داده است تعدادی واحد مسکونی بسازد، این خانه‌ها باید ۶۰ الی ۷۰ متری ساخته شوند و در اختیار افراد به‌صورت اجاره به شرط تملیک و یارانه قرار گیرد تا آنها صاحب خانه شوند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: واقعیت امروز این است که مسکن بسیار گران شده و به تبع آن هم اجاره‌بها افزایش پیدا کرده است. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اجاره بها باتوجه به قیمت متر مربع زیربناها داده می‌شود که این امر باعث شده تورم قیمت بالاتر برود آن هم درحالی که امسال نسبت به سال گذشته در بازار مسکن ۶۰‌درصد رکورد خرید و فروش وجود دارد. به گفته علوی قیمت در بازار مسکن به بالاترین سقف و ظرفیت خود رسیده است و امکان اینکه مردم بتوانند خانه خریداری کنند و یا بفروشند وجود ندارد. وی ادامه داد: گرانی این روزهای مسکن باعث شده است افرادی که در وسط شهر خانه‌ای را اجاره کرده بودند به پایین شهر بروند و کسانی در این مناطق بودند به حاشیه‌ها بروند و افرادی که در حاشیه بودند کوچ کردند و به شهرهای خودشان رفتند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا