ورزشی

با تایید دفتر نمایندگی ایران؛ مارک ویلموتس رسما سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد

قرارداد مارک ویلموتس بعد از مذاکره نهایی با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران در بروکسل امضا شد تا این مربی بلژیکی به صورت رسمی هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد….

به گزارش خبرنگار مهر، مارک ویلموتس که سابقه سرمربیگری در تیم های ملی بلژیک و ساحل عاج را هم دارد بعد از انجام مذاکرات نهایی قراردادش را با فدراسیون فوتبال ایران به امضا رساند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران که به خاطر محدودیت های بانکی ایران به بلژیک رفته بود، روزهای سه شنبه و چهارشنبه جلساتی فشرده ای را با ویلموتس در محل سفارت ایران در بروکسل برگزار کرد و در نهایت با این مربی به توافق رسید.

انتقال مبلغ قرارداد ویلموتس و واریز پول به حساب این مربی آخرین موردی بود که طرفین به صورت کامل روی آن تفاهم نکرده بودند و نیاز به هماهنگی بیشتر با سفارت ایران وجود داشت.

در نهایت با اعلام رسمی دفتر نمایندگی ایران در بروکسل، قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با ویلموتس امضا شد و این مربی تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ هدایت ایران را بر عهده خواهد داشت.

گفته می شود مبلغ قرارداد این سرمربی بلژیکی سالیانه تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هم می رسد.

ویلموتس بعد از توافقات اولیه، هفته گذشته سفری به تهران داشت و امکانات سخت افزاری و فوتبالی ایران را از نزدیک مشاهده کرد. وی همچنین هفته پایانی مسابقات لیگ برتر را تماشا کرد و سپس به بلژیک برگشت.

پیش از این کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران بود. کی روش هشت سال هدایت ایران را بر عهده داشت و تیم ملی را در این سال ها در رنکینگ اول فیفا قرار داد. کی روش بعد از حذف تیم ملی ایران مقابل ژاپن در جام ملت های امارات از سمت خود کنار رفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا