گوناگون

ترکیه هم خرید نفت از ایران را متوقف کرد

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد ترکیه گزارش داد: با پایان یافتن معافیت از تحریم‌های نفتی و عدم تمدید این معافیت‌ها توسط آمریکا، آنکارا خرید نفت از ایران را از ماه مه متوقف کرده است….

این مقام ارشد ترکیه که نامش فاش نشده به خبرگزاری رویترز گفته است: «الان ما هیچ نفتی از ایران وارد نمی‌کنیم.» وی اضافه کرده است: ما یکی از هشت کشوری بودیم که از تحریم‌های نفتی (آمریکا) معاف شده بودیم. اکنون ما آماده‌ایم که از این تحریم‌ها پیروی کنیم. این مقام ضمن اعلام مخالفت ترکیه با تحریم علیه ایران گفته است، ما به تحریم‌ها اعتقاد نداریم، اما به عنوان یک متحد استراتژیک،به تصمیم ایالات متحده احترام می‌گذاریم. رویترز در همین زمینه به نقل از منابع صنعتی، ردیابی نفتکش‌ها و شرکت‌های مشاوره انرژی مدعی شد که در ماه میلادی جاری هیچ نفتکشی با محموله نفتی از ایران در بنادر ترکیه پهلو نگرفته است.
دولت آمریکا به دنبال خروج از توافق هسته ای، تمامی تحریم های تعلیق شده علیه ایران را بازگرداند. از ماه نوامبر (آبان) سال گذشته که آمریکا تحریم های نفتی خود را به اجرا گذاشت، واشینگتن به هشت کشور از جمله ترکیه، چین و هند معافیت شش ماهه‌ای داد تا واردات نفت از ایران را متوقف کنند. آمریکا از روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری معافیت نفتی برای مشتریان نفتی ایران را متوقف کرد. هنوز صحت و سقم این خبر تایید و یا تکذیب نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا