بین‌المللی

دعوت نیروهای «آزادی و تغییر» سودان به حرکت میلیونی برای ایجاد حکومت مدنی

نیروهای آزادی و تغییر سودان امروز- پنجشنبه- مردم این کشور را به حضور در خیابان‌ها و حرکت خودروها به سمت مقر اعتصاب مقابل ستاد فرماندهی ارتش با عنوان «حرکت میلیونی برای ساخت و مدنیت» فرا خواندند….
دعوت نیروهای «آزادی و تغییر» سودان به حرکت میلیونی برای ایجاد حکومت مدنی

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ نیروهای آزادی و تغییر در سودان امروز- پنجشنبه- با انتشار بیانیه‌ای خواستار حضور مردم در مقر اعتصاب مقابل ستاد فرماندهی کل ارتش شدند.

در این بیانیه آمده است: «امروز حرکت میلیونی برای ساخت جامعه مدنی برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب و ادامه و تکامل مسیر آن به رغم زورگوئی‌های موجود آغاز می‌شود».

نیروهای آزادی و تغییر در ادامه افزودند: «این حرکت میلیونی برای تحویل زمام حکومت به قدرت انتقالی مدنی خالص و به منظور ساخت میهنی دموکرات صورت می‌گیرد».

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما برای وفاداری به خون شهدا برای ادامه مسیر بسیج می‌شویم».

شورای نظامی و نیروهای آزادی و تغییر به عنوان رهبر تحرک مردمی روز سه‌شنبه گذشته در دستیابی به توافق نهائی در زمنیه دستگاه‌های قدرتی در طول دوره انتقالی به ویژه نسبت‌های نمایندگی در شورای حاکمیت و ریاست آن شکست خوردند.

اتحادیه مشاغل سودان نیز همان روز از ادامه اعتصاب و نافرمانی مدنی به منظور تکمیل و تحقیق اهداف انقلاب خبر دادند.

این اتحادیه،‌ شورای نظامی را به تلاش برای مقابله با انقلاب و دور کردن آن از اهداف اصلی خود با تمسک به شورای حاکمیتی متهم کرد.

اتحادیه مشاغل سودان در ادامه افزود: «شورای نظامی به دنبال آن است که شورای حاکمیت با اکثریت نظامی و به ریاست نظامی باشد».

هزاران نفر از مردم سودان از تاریخ ۶ آوریل در مقابل ستاد فرماندهی کل ارتش برای اعمال فشار بر شورای نظامی به منظور تحویل سریع قدرت به غیر نظامیان اعتصاب می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا