گوناگون

انتقال صدها موشک “تاماهاک” به خلیج فارس

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری روز پنج شنبه اعلام نمود که آمریکا با ارسال این همه ناو جنگی و بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، به دنبال مقابله مستقیم با رژیم است….

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، نیروی دریایی ایالات متحده در آبهای خلیج فارس دستکم ۳۰۰ موشک کروز تاماهاک مستقر کرده است.

به گفته نیروی دریایی ایالات متحده، در حال حاضر در خلیج عمان به جنوب شرق ایران گروهی نظامی شامل ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن مستقر است. همچنین این گروه شامل موشک کروز کلاس تیکاندروگا، ناوهای بینبریج، ناوشکن های میسون و نیتز هستند. هر یک از کشتی های جنگی دارای چندین موشک کروز دوربرد هستند.

علاوه بر این، یک یا دو زیردریایی هسته ای با موشک های کروز تاماهاک، باید با گروه حامل همراه باشد که پنتاگون این موضوع را بیان نمی کند.

در عین حال، دو ناوشکن آمریکایی مک فائل و گونزالس با موشک های کروز تاماهاک که پنج شنبه وارد خلیج فارس شدند، تهدیدی برای رژیم ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری روز پنج شنبه اعلام نمود که آمریکا با ارسال این همه ناو جنگی و بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، به دنبال مقابله مستقیم با رژیم ایران است.

وی گفت: به نظر می رسد که با تحریم ها و فشار نظامی و واکنش های شدید و تهاجمی، واشنگتن قصد دارد موجب اقدامی از سوی رژیم ایران شود تا بهانه ای برای مقابله مستقیم پیدا کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا