گوناگون

رویگردانی توده ها از حکومت «ولایی»ورشکسته و مستأصل

رویگردانی مردم از حکومت اسلامی، به اعتراف امامان جمعه نیز منجر شده است. در این ارتباط محمد علی موحدی کرمانی،در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران،روی آوردن مردم به کتاب های علمی و غیر دینی اعتراف کرده و گفت:«در نمایشگاه کتاب، کتاب های ضد انقلاب[ اسلام]، و ضد خدا[مذهب] به فروش می رسد» …‎

آنان که در ایران با دیدی واقع‌گرایانه به موضوع‌های سیاسی و اقتصادی جامعه می‌نگرند، به‌سادگی درمی‌یابند که فضای اجتماعی و سیاسی کشور در حال حاضر آن‌چنان دگرگون شده است که هرنوع حرکت و سخنوری سران حکومت دربارهٔ تهدیدهایی که متوجه کشور است با تمسخر و انزجار مردم روبرو می‌شوند. دیگر با اقسام لاطائلات و تئوری‌بافی‌های خدعه گران ،با حدیث و روایتهای غیر واقعی و مضحک که نه یایه علمی دارد و نه منطبق به جامعه ماست، نمی‌توان توهم به‌ وجود آورد؛ روبنای سیاسی و جناح‌های درون آن که حکومت”فقها ” را تشکیل می‌دهند ‌جز دستگاه دیکتاتوری‌ای در خدمت منافع جناح‌ها چیزی دیگری نیست. مردم نه به اصلاح این رژیم بلکه به طرد همه جناح های آن معتقداند.

به گزارش ایسنا، محمد علی موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با طرح این سوال که آیا ما امروز جهاد فرهنگی داریم گفت: بعضی ها می گویند ما می توانیم فضای مجازی را پاکسازی کنیم اما من نمی دانم چه کسی طرفدار این فضا است. آیا صلاح است که یک طبیب غذای مسموم در اختیار مریض قرار دهد؟ نو جوانان و جوانان ما عمیقا از مسائل دینی باخبر نیستند. ما طرفدار مطالعه کتاب هستیم اما چه کتابی مهم این است. بنده زمانی که در سپاه بودم فرستادم بروند و ببینید در نمایشگاه کتاب چه کتاب هایی به مردم عرضه می‌کنند که گفتند در آن کتاب ها ضد دین، ضد فرهنگ و ضد خدا به فروش می رسد در حالی که مراجع ما می گویند حفظ کتب ظاله حرام است باید با این موضوع برخورد شود.

وی در ادامه با خطاب قرار دادن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به ایشان پیشنهاد می دهم برای نمایشگاه کتاب سال آینده از همین حالا دست به کار شوند و با تعیین زمان برای کشورهایی که کتاب های خود را به کشور ما جاری می کنند کتاب ها آن ها را دریافت و نقطه انحرافی و گمراه کننده آن ها را شناسایی و پاسخ های آن را پیدا و به صورت پیوست به کتاب ها اضافه کنند. اگر می خواهید نمایشگاه کتاب خدا [ولایی ]پسند باشد راهش این است اگر بنا است هر کتابی از هر کشوری با هر فرهنگی به کشور وارد شود حداقل این کار را انجام دهید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا