گوناگون

۶ هزار نیروی نگهبان محله همراه پلیس، حافظ امنیت مردم

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۶ هزار نیروی مسلح و غیرمسلح در قالب موسسات خدماتی و حفاظتی در کنار پلیس تامین امنیت مردم خراسان رضوی را بر عهده دارند.

سرهنگ محمد بوستانی افزود :موسسات خدماتی حفاظتی و مراقبتی استان خراسان رضوی برطبق ماده ۱۲۲ قانون توسعه چهارم از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را اغاز کردند.

وی هدف از فعالیت این موسسات را ارتقاء توانمندی ناجا در پیشگیری از جرائم و ارائه خدمات حفاظتی و مراقبتی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد:مهم‌ترین ماموریت این موسسات استفاده از نگهبان مسلح و غیر مسلح در محلات و مجتمع‌های مسکونی، تجاری و صنعتی ،بانکها ،مراکز دولتی و غیر دولتی، ساماندهی، طراحی ،نصب و پشتیبانی سیستم‌های حفاظتی و الکترونیکی هشدار دهنده هست.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی خراسان رضوی با اشاره به طرح امنیت شب‌های قدر در ماه مبارک رمضان گفت: در قالب طرح یکپارچه سازی امنیتی نیروی انتظامی از نیروهای موسسات خدماتی حفاظتی و مراقبتی برای تامین امنیت مردم در شبهای قدر استفاده می‌شود.

سرهنگ بوستانی اظهار داشت: حفاظت از جان و مال مردم و پیشگیری از جرائم احتمالی با توجه به خالی بودن منازل در شبهای قدر و حضور پر رنگ شهروندان در مساجد،تکیه‌ها، پارک‌ها و حرم رضوی برای انجام اعمال شب‌های قدر از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۳ موسسه خدماتی حفاطتی مراقبتی در خراسان رضوی فعالیت دارند که ۲۴ موسسه در مشهد و بقیه در دیگر شهرستان‌ها فعال هستند.

این موسسات با توجه به نوع قرارداد و درخواست کارفرمایان از نیروهای جوان بسیجی و اموزش دیده و یا بازنشستگان نیروی مسلح استفاده می‌کنند.

همدلی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا