گوناگون

بهای نفت ایران به حداقل رسید؛ هر بشکه ۶۰ دلار

همزمان با تشدید تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا، بهای هر بشکه نفت سنگین ایران با ۳ دلار و ۳۴ سنت کاهش به پایین‌ترین حد از ۲۹ ماه مارس تاکنون رسید؛ ۶۰ دلار!…

به گزارش بهار نیوز، در پایان خرید و فروش‌های روز جمعه بازار جهانی، هر بشکه نفت سنگین ایران ۶۰ دلار و ۷۳ سنت معامله شد که پایین‌ترین نرخ طی ۵۶ روز گذشته محسوب می‌شود. در نزدیک به دو ماه گذشته قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران تا ۶۷ دلار و ۷۸ سنت صعود کرده بود. این قیمت طی معاملات روز ۲۵ ماه آوریل گذشته به دست آمده بود. طی یک سال گذشته نیز پایین ترین قیمت ثبت شده برای هر بشکه نفت سنگین ایران، ۴۶ دلار و ۷۷ سنت بوده که طی مبادلات روز ۲۸ ماه دسامبر گذشته ثبت شده بود. در مقابل بالاترین بهای نفت سنگین ایران هم ۸۱ دلار بوده که در خرید و فروش‌های روز ۵ اکتبر گذشته رقم خورده است.

با وجود افزایش تنش میان ایران و آمریکا قیمت جهانی نفت طی دو هفته گذشته تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریکا که احتمال کاهش رشد اقتصادی چین را افزایش می‌دهد، شاهد روند صعودی نبوده و بهای هر بشکه نفت پایه برنت در پایان مبادلات هفته کاری گذشته به ۶۷ دلار و ۴۷ سنت رسید. این نرخ همزمان با تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران به بالای ۷۱ دلار رسیده بود. تنش‌ها میان دو کشور پس از آن بار دیگر افزایش یافت که پس از تشدید تحریم های نفتی علیه ایران و همزمان با اعزام ناوها، بمب افکن‌ها و سامانه موشکی ارتش آمریکا به خلیج فارس، چند حمله موشکی از سوی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان و چهار نفتکش حاضر در سواحل امارات عربی متحده رخ داد. همچنین یک‌شنبه شب گذشته نیز یک گلوله کاتیوشا به نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرد. وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که ایران مظنون اصلی طراحی این حملات است ولی رهبر و رئیس جمهوری ایران تاکید کرده‌اند که ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا