گوناگون

در بیست و هشتمین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی

در بیست و هشتمین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی در فرانسه، پلیس پاریس ضمن بازداشت ۶۴ نفر به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، درحالیکه جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها در بیست و هشتمین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده‌اند، تصاویر زنده ارسالی از درگیری پلیس پاریس با معترضان در پایتخت این کشور خبر می‌دهد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، پلیس پاریس برای متفرق کردن معترضان مردمی به آنها یورش بُرد و از گاز اشک آور نیز استفاده کرد.

برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند که تا کنون بیش از ۶۴ نفر در پاریس توسط پلیس بازداشت شده اند.

درگیری “جلیقه زردها” و پلیس در فرانسه

جلیقه زردها

معترضان جلیقه زرد با نیروهای پلیس در پاریس و آمیان در شمال فرانسه درگیر شدند، اما این بار تعداد معترضان نسبت به دفعات گذشته کمتر بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس شهر شمالی آمیان از گاز اشک آور برای پراکنده کردن حدود ۱۲۰۰ معترض که به شعب بانکهای محلی حمله کرده و سطل زباله‌ها را آتش می‌زدند، استفاده کرد.

پلیس در این درگیری ۲۷ نفر را بازداشت کرد.

همچنین چند صد نفر از معترضان “جلیقه زرد” در تظاهرات روز شنبه در پاریس پایتخت فرانسه شرکت کردند و در ادامه این تظاهرات با پلیس درگیر شدند.

با گذشت بیش از شش ماه، تظاهرات “جلیقه زردها” در اعتراض به هزینه‌های زندگی و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه هم چنان ادامه‌ دارد.

همچنین معترضان کمپین‌های انتخاباتی حزب ماکرون برای انتخابات پارلمان اروپا را که در میدان “جمهوریت” برپا بود، بر هم زده و تخریب کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا