گوناگون

معدنچیان گرجستانی در اعتراض به فعالیت شرکت آمریکایی اعتصاب کردند

معدنچیان شهر “چیاتورا” واقع در ۲۲۰ کیلومتری غرب تفلیس پایتخت گرجستان در اعتراض به فعالیت شرکت آمریکایی “گئورگیان مانگانس” اعتصاب کردند.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری “اسپوتنیک”، تظاهرات بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان معادن سنگ منگنز در اعتراض به نحوه فعالیت شرکت آمریکایی “گئورگیان مانگانس” از ۱۵ ماه می (۲۵ اردیبهشت ماه) آغاز شد و به تدریج همه کارکنان این معادن که نزدیک به سه هزار نفر هستند به این تظاهرات اعتراض آمیز پیوستند.

ساکنان شهر چیاتورا نیز در حمایت از این معترضان به تظاهرات آنها پیوستند و اکنون جمعی از کارکنان معادن سنگ منگنز با نصب چادرهای در مقابل شهرداری دست به اعتصاب غذا زدند.

کارکنان معادن سنگ منگنز چیاتورا خواستار بهبود شرایط کار، افزایش حقوق ماهانه، بهبود شرایط بیمه برای آنها و اعضای خانواده، جلوگیری حرکت کامیون های بزرگ این شرکت در داخل شهر که تاثیر منفی به سلامتی ساکنان و شرایط محیط زیست دارند، شده اند.

در نتیجه اعتصاب معدنچیان، اکنون فرایند تولید در همه واحدهای شرکت “گئورگیان مانگانس” متوقف شده و عده ای از معترضان خواستار پایان دادن به فعالیت این شرکت در گرجستان شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، بدستور “ماموکا باختادزه” نخست وزیر گرجستان، وزیران اقتصاد و بهداشت این کشور امروز (دوشنبه) برای دیدار با معترضان وارد شهر چیاتورا شدند.

همچنین برنامه ریزی شده، این مساله فردا(سه شنبه) در پارلمان گرجستان بررسی شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا