گوناگون

سوئیس: آماده میزبانی مذاکرات هسته‌ای در خصوص ایران هستیم

معاون رئیس هیأت دیپلماتیک سوئیس در روسیه گفت: ما کاملاً از برنامه جامع اقدام مشترک یا توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم. فکر می‌کنیم برجام یکی از عناصر مهم معماری منع اشاعه هسته‌ای است. از تلاش‌ها برای حل و فصل تنش‌ها بر سر مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران استقبال می‌کنیم و آماده میزبانی گفت‌وگوها در این راستا هستیم….

به گزارش روزنامه مستقل، یک مقام ارشد سوئیس گفته کشورش آماده است از مذاکرات بر سر مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران میزبانی کند.
به گزارش تسنیم، سوئیس گفته از تلاش‌ها برای حل و فصل تنش‌ها بر سر مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران استقبال می‌کند و آماده میزبانی گفت‌وگوها در این راستا است.
«توبیا پریوتلی»، معاون رئیس هیأت دیپلماتیک سوئیس در روسیه با بیان این اظهارات افزود: ما کاملاً از برنامه جامع اقدام مشترک یا توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم. فکر می‌کنیم برجام یکی از عناصر مهم معماری منع اشاعه هسته‌ای است.
وی اضافه کرد: «آماده‌ایم میزبان گفت‌وگوها باشیم، قبلاً این کار را کرده‌ایم؛ گفت‌وگوهای مهمی در خصوص ایران در سوئیس انجام شدند. هنگامی که بحث میانجی‌گری در میان باشد صرفاً بر اساس مقاصد دو طرف عمل می‌کنیم.»
اظهارات این مقام سوئیس در حالی صورت گرفته که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ناکام ماندن سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری علیه ایران» لحن خود در خصوص تهران را نرم کرده و از آمادگی خود برای گفت‌وگو خبر داده است.
مقام‌های جمهوری اسلامی ایران همواره تأکید کرده‌اند تسلیم زورگویی آمریکا نمی‌شوند و وارد گفت‌وگو با واشنگتن نخواهند شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا