اخبار

“مجازات بی‌حجابی” یا ایجاد فضای ارعاب در جامعه

در گرما گرم رخداد های پر اهمیت عرصه سیاست خارجی و به موازات رشد نارضایتی اجتماعی از برنامه ها و عملکرد حاکمیت،اعمال فشار به مردم به بهانه های گوناگون افزایش یافته است. پرسش اینجاست آماج نظام از ایجاد جو ارعاب چیست؟!

از نرمش قهرمانانه در خارج تا چنگ و دندان نشان دادن در داخل

جانشین معاون حقوقی و امور مجلس ناجا گفت: در تبصره ماده ۶۳۸، قانون گذار به طور واضح عنوان کرده زنانی که بدون حجاب در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰روز تا ۲ ماه و یا از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال جزای نقدی محکوم می شوند.

به گزارش ایسنا سردار سلیمان ملک‌زاده درخصوص انتشار خبری در رسانه‌ها با عنوان “قانون حجاب را کامل اجرا کنید، اگر می توانید” اظهار کرد: در خبر منتشر شده به تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی اشاره و نوشته شده که “این تبصره مربوط به حجاب شرعی است که ربطی به داشتن و نداشتن روسری ندارد بر اساس آن بیرون بودن مو نیز اشکال دارد برای دختران ۹ سال و بیشتر هم باید اجرا شود اگر می توانید اجرا کنید و اگر نمی توان اجرا کرد پس اصلاح کنید ….” این در حالی است که در تبصره ماده ۶۳۸، قانون گذار به طور واضح جرم انگاری و عنوان کرده زنانی که بدون حجاب در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰روز تا ۲ ماه و یا از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال جزای نقدی محکوم شوند.

وی با بیان اینکه جرم به فعل یا ترک فعلی گفته می شود که قانون برای آن مجازات تعیین کرده است، ادامه داد: در نهایت بر اساس شرایط مجرم و تصمیم محاکم قضائی، مجرم به یکی از این دو مجازات محکوم می شود.

جانشین معاون حقوقی و امور مجلس ناجا همچنین تصریح کرد: چنانچه فردی در ملاءعام قرار بگیرد و مرتکب رفتاری شود که قانون گذار آن را جرم دانسته، نیروی انتظامی به عنوان ضابط دستگاه قضائی موظف است با جرم مشهود برخورد کند.

ملک‌زاده با تاکید بر اینکه ناجا به عنوان ضابط عام زمانی که می خواهد کار قضائی انجام دهد قطعا با مقامات قضائی هماهنگ می کند، گفت: امروز نیروی انتظامی نه با بدحجابی بلکه با بی حجابی برخورد می کند.

وی ادامه داد: طرح «ناظر» در برخورد با بی حجابی در وسایل نقلیه با هماهنگی مراجع قضائی و در پی مطالبات مردمی آحاد جامعه خصوصا خانواده های معظم شهدا کلید زده شده و چنانچه رانندگان یا سرنشینان یک خودرو کشف حجاب کرده باشند در ابتدا برای آن‌ها پیامک ارسال می شود تا به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کنند…

جانشین معاون حقوقی و امور مجلس ناجا تاکید کرد: یکی از استراتژی های بسیار جدی معاندان، شبکه های ماهواره ای، دشمنان داخلی و خارجی، گروهک های ضد انقلابی و … این است که اخلاق را از جامعه دینی بزدایند.

ملک زاده گفت: امروز موضوع بدحجابی نه فقط یک رفتار شخصی بلکه یک رویکرد سیاسی برای دشمنان است؛ نیروی انتظامی هم به سادگی نمی تواند این موضوع را رها کند چراکه مطالبات مردمی، قانون، حاکمیت و سیستم قضائی است و نیروی انتظامی به عنوان بازوی اجرایی دستگاه قضائی قوانین را اجرا می کند و ناجا قطعا در چارچوب و با مجوز قانونی و اختیارات اخذ شده اقدام می کند.

بر اساس اعلام سایت پلیس وی ادامه داد: گشت ارشاد هم در سطح جامعه با افرادی که در معابر عمومی اقدام به جرم بی حجابی می کنند…

افزایش گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس با همکاری بسیج

خبر آنلاین :رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی و برنامه‌ریزی پلیس برای برقراری هرچه بیشتر آرامش و امنیت جامعه در ماه مبارک رمضان و استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی در انجام ماموریت‌ها خبر داد…

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: این وظایف در قالب راهبردهای کلی از جمله در پیش گرفتن تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با هرگونه اخلال در نظم عمومی، پیش‌بینی تمهیداتی برای آسان‌سازی عبور و مرور، کنترل اماکن عمومی اعم از ترمینال‌های مسافری، ایستگاه های راه آهن و فرودگاه‌ها … و همچنین پوشش انتظامی پارک ها با تکیه بر ظرفیت‌های درون‌سازمانی و همکاری نزدیک با دیگر نهادها … در اجرای همه این راهبردها نقشی مؤثر ایفا می‌کند.

همچنین به گزارش ایرنا- معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی برای تامین امنیت مناطق حاشیه نشین گفت: برای این منظور، واحدهای گشت انتظامی از ۷۷۲ واحد در سال ۹۶ به هزار و ۱۲۴ واحد در سال ۹۷ تقویت شده و جذب و به کارگیری نگهبان محله به میزان ۳ برابر افزایش یافته است. افزایش ایستگاه های پلیس در این نقاط از ۱۲۳ به ۱۸۵ واحد، گسترش واحدهای انتظامی در این نقاط و استقرار کلانتری های سیار از دیگر اقدامات پلیس در راستای”امنیت بخشی” شهرها بوده است.تامین نظم و امنیت در جای جای کشور از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها و روستاها از وظایف ذاتی و قانونی نیروی انتظامی است و در این میان توسعه امنیت در مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی از دو منظر، مورد توجه پلیس است.

فعالیت بیش از یازده هزار پلیس محله در تهران

سردار کیوان ظهیری درگفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهارداشت:تدبیرپلیس پیشگیری پایتخت برای ایجاد هرچه بیشتر نظم و امنیت در شهر تهران استفاده از ظرفیت پلیس محله است به نحوی که دستور داده ایم که کلانتری‌ها از نگهبانان محللات استفاده کنند

وی در ادامه با بیان اینکه حدود یازده هزار پلیس محل در شهر تهران زیر نظر پلیس پیشگیری انجام وظیفه می‌کنند گفت:باید این ظرفیت را گسترش بدهیم…

تقویت پلیس فتا در فضای مجازی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سردار”علیرضا مظاهری” فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در جمع کارشناسان پلیس فتا، معاونت اجتماعی و جمعی از کارکنان پلیس امنیت عمومی استان با موضوع فضای مجازی در محل سالن جلسات پلیس فتا برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه در دنیای امروز فضای مجازی، فضای حقیقی را مدیریت می‌کند و اصولاً قدرت این طیف از رسانه‌ها در تنویر و یا تشویش افکار اجتناب‌ناپذیر است.

وی با اشاره به برنامه‌های شوم استکبار جهانی و معاندان در فضای مجازی، افزود: منافقان و معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران دست‌ به‌ دست هم داده‌اند تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی و فشار اقتصادی در امنیت داخلی اختلال ایجاد کنند و این‌ یکی از وظایف پلیس است تا با همکاری سایر ارگان‌ها در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

این مقام ارشد انتظامی در استان خاطرنشان کرد: دشمن امروز از جنگ سرد با جمهوری اسلامی ناامید شده است و از طریق جنگ نرم وارد عمل شده است لذا اگر بخواهیم با قدرت در مقابل جنگ نرم دشمنان ایستادگی کنیم باید آرایش فرهنگی‌مان را همانند آرایش نظامی تنظیم کنیم. با توجه به رسالتی که ناجا دارد برقراری و حفظ امنیت در ابعاد مختلف مهم‌ترین مأموریت این سازمان مردم محور است.علاوه بر پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، با برخورد مناسب ولی قاطعانه و قانونمند با افراد مخل امنیت نیز برخورد کنیم .

بدحجابی یک مسئله سیاسی ضدنظام است!

پیش از این آیت الله مکارم شیرازی اعلام کرده بود، بدحجابی یک مسئله سیاسی ضدنظام است.

ایران آنلاین در این زمینه از جمله گزارش داده بود : آیت الله مکارم شیرازی در نخستین شب از لیالی قدر بدحجابی را یکی از مشکلات مهم دانست و گفت: بدحجابی در قم یک مسئله سیاسی ضد نظام است که دشمنان با رواج آن قصد متزلزل کردن پایه‌های نظام را دارند و مسئولان باید این مسئله را جدی بگیرند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا