گوناگون

سد لاسک با تخریب ۹۴ هکتار جنگل‌گیلان ساخته می‌شود

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح سد لاسک در حوضه آبریز امامزاده ابراهیم و شهرستان شفت روی رودخانه چوبر و با هدف تأمین آب شرب شهر شفت و روستا‌های اطراف آن و بهبود شرایط آبیاری زمین‌های کشاورزی موجود و با تخریب حدود ۹۴ هکتار جنگل در استان گیلان احداث خواهد شد.

به گزارش فارس، مسعود تجریشی با اشاره به اجرایی شدن احداث سد لاسک در استان گیلان و درج گزارش‌های متعددی در رسانه‌های جمعی و گروهی گفت: با توجه به مدارک و مستندات و بررسی مطالعات گزارش طرح موجود در سازمان مجوز زیست‌محیطی آن صادر شده است.

وی بیان داشت: در اجرای این پروژه حدود ۹۴ هکتار جنگل تخریب می‌شود و این امر منجر به کاهش کیفیت آب در حوضه تالاب انزلی خواهد شد که به منظور جلوگیری از فرسایش اراضی، جبران و بهبود کیفیت منابع آبی و همچنین برآورد میزان پاکتراشی، تخریب و خسارت وارده بر محیط زیست اقداماتی در دست انجام است.

اظهارات این مقام سازمان حفاظت محیط زیست در حالی است که رئیس شورای عالی جنگل در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه سدسازی در منطقه هیرکانی یکی از مشکلاتی است که سازمان جنگل‌ها با آن مواجه است، اظهار داشت: در زمینه سد لاسک محیط زیست بر اساس ارزیابی‌های خود اقدام به صدور مجوز کرده است.

کامران پور مقدم افزود: سازمان جنگل‌ها در مرحله اول با احداث سد لاسک مخالفت کرد و به همین دلیل این سد را به مکان دیگری که آسیب کمتری داشته باشد، منتقل کردند ولی به هر حال مطالعات اولیه و اقدامات لازم برای احداث آن انجام شده بود و در مرحله نهایی به سازمان جنگل‌ها گزارش‌های آن ارسال شد این در حالیست که نظر سازمان باید در همان مطالعات جانمایی و مراحل ابتدایی دیده شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا