گوناگون

اصلی‌ترین خواسته کارگران چیست؟

‌یک فعال کارگری گفت: اگر شرایط تورمی که در اقتصاد کشور وجود دارد کنترل شود کارگران با حقوقی که دریافت می‌کنند، می‌توانند روزگار خود را بگذرانند.

‌به گزارش ایسنا، هوشنگ درویش اظهار کرد: بر اساس مصوباتی که در بحث افزایش حقوق کارگران انجام می‌گیرد، نسبت به افزایش حقوق‌ها اقدام می‌شود اما این افزایش حقوق کارگران باید به شکلی باشد تا در زندگی آنها ملموس باشد.

وی افزود: اگر شرایط تورمی که در اقتصاد کشور وجود دارد کنترل شود کارگران با حقوقی که دریافت می‌کنند، می‌توانند روزگار خود را بگذرانند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خوزستان تصریح کرد: اگر حقوق کارگران توسط کارفرما به موقع پرداخت شود، قطعاً کارگران شرایط بهتری را خواهند داشت و می‌توانند با شرایط بهتری زندگی کنند زیرا قیمت‌ها روز به روز در حال افزایش هستند و کارگران باید شرایط خرج خود را با میزان حقوق دریافتی تطبیق دهند.

درویش عنوان کرد: یکی از مهمترین درخواست و خواسته‌های کارگران بازگشت قیمت محصولات و اقلام اساسی معیشتی به قبل از گرانی‌ها است و در این زمینه انتظار داریم تلاش‌هایی انجام گیرد تا شرایط مانند گذشته شود.

وی ادامه داد: در زمانی که در خصوص حقوق کارگران تصمیم گیری می‌شد، قیمت محصولات پایین‌تر بود و اکنون قیمت کالاهای اساسی افزایش پیدا کرده است و از این رو انتظار داریم تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: همچنین در صورتی که کارفرما حقوق کارگران را به موقع پرداخت کند، قطعاً وضعیت معیشتی کارگران با توجه به میزان دریافتی آنها بهبود پیدا خواهد کرد هرچند به کارگرانی که کف حقوق کارگری را دریافت می‌کنند، قطعاً فشار وارد خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا