حقوق بشر

صبا کردافشاری دوباره بازداشت شد

صبا کردافشاری، شهروند ساکن تهران که پیش‌تر طی اعتراضات مردادماه ۹۷ زندانی شده‌ و بهمن‌ماه سال گذشته از زندان آزاد شده‌بود، دوباره از سوی نیروهای امنیتی در منزل پدری‌اش بازداشت شد…

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ماموران امنیتی، صبح روز شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸، صبا کردافشاری را در منزل پدری‌اش بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل کرده‌اند. گفته می‌شود ماموران امنیتی حکم بازداشت او را همراه داشته‌اند و پس از بازداشت تعدادی از وسایل شخصی وی از جمله تلفن همراه و لپ‌تاپش را نیز ضبط کردند.

از دلیل بازداشت یا اتهام طرح شده علیه خانم افشاری اطلاعی در دست نیست.

صبا کرد افشاری، روز ۱۵ مردادماه ۹۷ در تهران،در جریان اعتراضات سراسری مرداد ماه ۹۷ در رابطه با گرانی و تورم به‌همراه حدود ۵۰ تن دیگر بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شده بود. او اواخر مهرماه به بند زنان زندان اوین منتقل، و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “اخلال در نظم عمومی” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد اما ۲۵ بهمن ۹۷ و در جریان موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی از بند زنان زندان اوین آزاد شده بود. به گزارش هرانا، نیروهای امنیتی صبح شنبه ۱۱ خرداد با حضور در منزل پدری صباکردافشاری با ارائه حکم بازداشت، او را به بازداشتگاه وزرا منتقل کردند. ماموران در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل کردند و تعدادی از وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه و لپ تاپ را با خود بردند. از دلیل بازداشت دوباره او و نهاد بازداشت‌کننده خبری در دست نیست.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، «صبا کردافشاری» را به تحمل یک‌سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اخلال در نظم عمومی» محکوم کرده‌بود.

او روز چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۹۷ به همراه سیده آذر حیدری و یاسمن آریانی، مشمول عفو ۲۲ بهمن شده و از زندان اوین آزاد شده‌بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا