گوناگون

قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز

سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۶۳۹ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۲۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است….

در یک دهه گذشته، قیمت سکه دو هزار درصد افزایش داشته است.
قیمت سکه تمام بهار آزادی از ۱۰ سال پیش تاکنون دو هزار درصد افزایش داشته و ۲۰ برابر شده است. بازدهی بالاتر طلای خام، کارکرده و سکه نسبت به سود بانکی و در نتیجه تمایل به سرمایه‌گذاری از طریق خرید مسکوکات طلا، و نوسانات نرخ ارز از دلایل این افزایش قیمت ارزیابی می‌شوند. براساس گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بهای سکه از میانگین ۲۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۸۸ به چهار میلیون و ۷۹۸ هزار و ۸۰۰ تومان در فروردین ۹۸ رسیده است. ۱۷۰ درصد از این افزایش بها در مدت یک‌سال و به‌دلیل نوسانات شدید ارزی از فروردین ۹۷ تا ۹۸ اتفاق افتاده است. بر اساس آمارهای بانک مرکزی، پایین‌ترین نرخ فروش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در فروردین ۹۸ چهار میلیون و ۶۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان و بالاترین قیمت پنج میلیون و ۱۸۰ هزار تومان بود. براساس گزارش‌ها قیمت سکه از سال ۸۸ تا ۹۸ تنها در سال‌های ۹۳ و ۹۴ روند معکوس داشته و در بقیه سال‌ها شتاب قیمت به سمت بالا بوده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به آخرین قیمت‌های روز کاری قبل در قیمت ۴ میلیون و ۶۳۹ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان معامله می‌شود.در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۶۹۸ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی یک میلیون و ۱۹ هزار تومان فروخته می‌شود.قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۲۲ هزار تومان تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۰۵.۵ دلار معامله می‌شود.

صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا