حقوق بشر

قرار وثیقه و قرار بازداشت مجدد برای شماری از بازداشت‌شدگان روز کارگر

«سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» در کانال تلگرامی خود نوشت که برای شماری از بازداشت‌شدگان روز کارگر قرار وثیقه و برای برخی قرار بازداشت مجدد صادر شده است. به نوشته این سندیکا، از سرنوشت کیوان صمیمی، گزارشگری که در روز کارگر بازداشت شده اطلاعی در دست نیست….
این کانال نوشت: «بعد از گذشت بیش از ۳۰ روز از بازداشت حسن سعیدی، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد، قرار بازداشت این کارگر زندانی امروز ۱۱ خرداد به قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی تبدیل شد.
در همین ارتباط قرار بازداشت ناهید خداجو و فرهاد شیخی ازدیگر بازداشتی‌های روز جهانی کارگر به قرار وثیقه تبدیل شد.
بر اساس اطلاع خانواده‌ها قرار بازداشت عاطفه رنگریز و ندا ناجی و مرضیه امیری دیگر بازداشتی‌های روز جهانی کارگر که قرار بازداشت ۳۰روزه آنان به پایان رسیده بود گویا مجدداً قرار بازداشت ۱۲ روزه برایشان صادر شده است. از سرنوشت کیوان صمیمی هم در حال حاضر اطلاعی در دسترس نیست.»

کارگران ایرانی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و به گفته شاهدان عینیدر گفت‌وگو با رادیو فردا شمار افراد بازداشت‌شده بیش از ۳۵ تن بوده‌اند که بیشتر آنها اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران هستند.

به گفته این شاهدان عینی، تجمع‌کنندگان قبل از بازداشت هدف ضرب‌وشتم قرار گرفته‌اند و حتی در مواردی آنها را روی زمین کشانده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا