گوناگون

گزارشی در کانادا از نسل‌کشی هزاران زن بومی پرده برداشت

نتایج یک تحقیق از نسل‌کشی هزاران نفر از زنان بومی در کانادا پرده برداشته است.

تحقیقات یک کمیته حقیقت‌یاب چهارنفره که مأمور بررسی دلایل مرگ غیرعادی قتل و ناپدید شدن زنان بومی کانادا بوده به این نتیجه رسیده که یک نسل‌کشی در این کشور به‌وقوع پیوسته و برای جلوگیری از این خشونت‌ها به پارادایم شیفت فرهنگی نیاز است.

یافته‌های «تحقیق ملی از زنان و دختران بومی گمشده و مقتول» که گزارشی در ۱۲۰۰ صفحه است قرار است دوشنبه منتشر شود، اما متن آن در اختیار برخی از رسانه‌های کانادا از جمله «گلوب‌اندمیل» قرار گرفته است.

یافته اصلی این گزارش این است که خشونت اعمال‌شده علیه جمعیت زنان بومی کانادا نسل‌کشی بوده است. جمعیت بومیان کانادا، یک‌میلیون و شصت‌هزار نفر است.

در این گزارش همچنین آمده است با آنکه نسل‌کشی در کانادا علیه تمامی بومی‌های این کشور صورت گرفته افراد بومی به‌خصوص زنان و دختران هدف این خشونت‌ها بوده‌اند.

این گزارش غفلت دولت کانادا را عامل شکل‌گیری این خشونت علیه زنان بومی کانادا می‌داند. در سند مذکور عنوان شده هزاران نفر مفقود یا کشته شده‌اند. در این گزارش آمده است: «هیچ‌کس اطلاعی از رقم دقیق زنان مفقود یا کشته‌شده ندارد. هزاران مورد از مرگ یا مفقودی این زنان بومی در طول چند دهه اخیر ثبت‌ نشده‌اند».
تسنیم

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا