زحمتکشان

فرهنگیان و اجرای طرح رتبه‌بندی

فرهنگیان کشور در کنار خواسته هایی مانند تامین امنینت شغلی٬ افزایش واقعی دستمزد و توقف خصوصی سازی آموزش٬ خواستار اجرای کامل طرح رتبه‌بندی معلمان هستند.

معلمان از تعلل در اجرای طرح رتبه‌بندی انتقاد دارند و می‌گویند: امیدواریم امسال اتفاقات خوبی در راه باشد.جمعی از معلمان رسمی آموزش و پرورش در تماس با خبرنگار ایلنا از تعلل در اجرای طرح بر زمین مانده‌ی رتبه‌بندی انتقاد کردند.

این معلمان می‌گویند: بارها به ما وعده دادند که با اجرای رتبه‌بندی، معیشت شما بهبود می‌یابد؛ اما مشخص نیست چه زمانی قرار است این طرح به صورت کامل اجرا شود…در این شرایط، معلمان انتظار دارند همان بودجه‌ای که در لایحه بودجه ۹۸ برای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده – ابتدا دو هزار میلیارد تومان بود و بعد نمایندگان مجلس آن را افزایش دادند- صرف اجرای این طرح بر زمین مانده شود. این معلمان یک پرسش اساسی را مطرح می‌کنند: آیا امسال خبرهای خوشی در راه است؟!…

طرح رتبه‌بندی قرار بوده از سال ۹۵ اجرایی شده ولی تا کنون همچنان بر زمین مانده است.اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد؛چگونه می‌خواهند با مبلغ ناچیزی که در لایحه بودجه برای رتبه بندی در نظر گرفته شده، این طرح را برای همه معلمانِ مشمول اجرایی کنند؟!..

بالا رفتن هزینه های زندگی، معاش معلمان به سیاق باقی مزدبگیران را دچار مشکل اساسی کرده است و با این وعده‌ها، سفره‌های خالی پر نخواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا