اجتماعی

۲۰‌ هزار پرستار بیکار داریم

دبیرکل خانه پرستار گفت: حدود ۲۰‌هزار پرستار بیکار داریم و استاندارد نسبت پرستار به جمعیت در کشورمان در حد کشور‌های عقب‌افتاده است.
محمد شریفی‌مقدم درباره «کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌های کشور»، اظهار داشت: کمبود نیروی پرستاری یکی از مشکلات اصلی نه تنها پرستاران بلکه مردم است؛ چرا که مردم برای دریافت خدمات به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و وظیفه حاکمیت، ارائه خدمات سلامت است.

وی ادامه داد: بحث سلامت مردم بسیار مهم است؛ چراکه اگر جامعه‌ای سالم باشد می‌تواند سلامت جسمی، روانی و رفاه مردم را تامین کند و این وظیفه برعهده دولت است. وی اضافه کرد: در بحث درمان باید مردم خدمات ایمن، سالم و باکیفیت دریافت کنند و پرستاران به‌عنوان گروهی هستند که بیشترین خدمات درمانی را به مردم ارائه می‌دهند.

دبیرکل خانه پرستار افزود: پرستاران باید حداقل شاخص‌های استاندارد را داشته باشند، در کشور‌های اروپایی به ازای هر یک‌هزار نفر ۱۰ کادر پرستاری وجود دارد و متوسط جهانی آن نیز به ازای هر یک‌هزار نفر ۶ پرستار بوده و حداقل آن نیز ۳ پرستار است.

شریفی‌مقدم یادآور شد: اکنون در کشور ما این استاندارد بسیار پایین است و برابر با ۱.۶ نفر است و مردم نصف کف حداقلی استاندارد‌ها را در این خصوص دریافت می‌کنند و ما در حد کشور‌های عقب افتاده هستیم و حتی آمار ما از کشور عراق نیز پایین‌تر است.

آرمان امروز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا