بین‌المللی

چین اعمال تعرفه ۶۰ میلیارد دلاری بر کالاهای آمریکائی را اجرائی کرد

کمیسیون تعرفه های گمرکی شورای دولتی چین از اِعمال تعرفه ۶۰ میلیارد دلاری بر کالاهای وارداتی از آمریکا خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از سی‌جی‌تی‌اِن، وزارت بازرگانی چین امروز شنبه در اقدامی تلافی جویانه از آغاز اجرائی شدن افزایش تعرفه بر کالاهای وارداتی از آمریکا خبر داد.

بر اساس اعلام این منبع، کمیسیون تعرفه های گمرکی شورای دولتی چین امروز شنبه با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: این تعرفه ها در ۳ سطح ۲۵، ۲۰ و ۱۰ درصدی بر ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا اعمال شده اند.

این در حالیست که وزارت دارائی چین دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری در واکنش به تداوم اقدامات خصمانه آمریکا علیه این کشور در بیانیه ای اعلام کرده بود: تعرفه ۲۰ و ۲۵ درصدی را از روز اول ماه ژوئن سال جاری میلادی بر گروه های متفاوتی از کالاهای آمریکائی وضع می کنیم.

گفتنی است، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در پیامی که در توئیتر منتشر شد آورده بود: به صراحت به رئیس جمهور شی و دوستان زیاد خواه در چین می گویم که چین به شدت آسیب خواهد دید اگر با ما به توافق نرسد زیرا شرکت‌ها مجبور به ترک چین و حضور در کشورهای دیگر می‌شوند. خرید در چین بسیار گران خواهد شد. شما توافق بزرگی خواهید داشت، این توافق تقریباً تمام شده است، آیا از آن حمایت نمی‌کنید؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا