گوناگون

خوراکی های رکورددار گرانی و ارزانی در بازار

مرکز آمار اعلام کرد: در اردیبهشت امسال بیشترین افزایش قیمت در میان اقلام خوراکی مناطق شهری به قند با ۲۵.۶ درصد، شکر با ٢۵.٠ درصد و «برنج ایرانی درجه یک» با ١٨.۵ درصد تعلق داشته و پیاز با ٣٣.۴ درصد، خیار با ١٨.١ درصد و مرغ ماشینی با ١٧.٨ درصد از بیشترین کاهش قیمت ماهانه برخوردار بوده است…
بیشترین افزایش قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در اردیبهشت امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ١٣٩٧) مربوط به «پیاز» با ۳۰۶ درصد افزایش، «رب گوجه فرنگی» با ٢۴۶.۶ درصد افزایش، «سیب زمینی» با ٢۴١.٣ درصد افزایش، «گوجه فرنگی» با ١٨۶.٨ درصد افزایش و «سیب درختی زرد» با ١۴٢.٧ درصد افزایش است.

بر اساس نتایج به دست آمده در اردیبهشت ماه ١٣٩٨، بیشترین افزایش قیمت در ماه جاری نسبت به ماه گذشته (فروردین ۹۸)، مربوط به قند با ٢۵, ۶ درصد افزایش، شکر با ٢۵.٠ درصد افزایش و «برنج ایرانی درجه یک» با ١٨.۵ درصد افزایش بوده است.

در اردیبهشت امسال پیاز با ٣٣.۴ درصد، خیار با ١٨.١ درصد و مرغ ماشینی با ١٧.٨ درصد نسبت به ماه قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

نرخ مرغ ماشینی در اردیبهشت امسال در حالی ۱۷.۸ درصد نسبت به فروردین امسال کاهش داشته که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۰.۸ درصد افزایش افزایش داشته است.

میانگین نرخ مرغ ماشینی در اردیبهشت امسال ۱۱ هزار و ۸۸۹ تومان و در فروردین ۱۴ هزارو ۴۷۱ تومان بوده است.

تورم سالانه ۱۲۹ درصدی گوشت

بهای گوشت گوسفندی در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲۱.۹ درصد افزایش، اما در مقایسه با فروردین امسال ۲.۲ درصد کاهش قیمت داشته است.

قیمت گوشت گاو (گوساله) در مدت مورد اشاره در مقایسه با اردیبهشت پارسال ۱۲۹.۸ درصد افزایش داشته اما نسبت به فروردین امسال یک درصد افت کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا